אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפועלים השלים את השלב המוסדי בהנפקת האג"ח הגדולה בתולדות המדינה צילום: בלומברג

הפועלים השלים את השלב המוסדי בהנפקת האג"ח הגדולה בתולדות המדינה

הבנק גייס למעלה מ-3 מיליארד שקל לאחר שהוזרמו לבנפקה ביקושים של יותר מ-4 מיליארד שקל. ההנפקה תושלם ביום ראשון בשלב הציבורי. זהו גיוס האג"ח הראשון של הפועלים מאז 2011

11.09.2014, 10:08 | תומר ורון
שוק ההון צמא להנפקות של בנקים: בנק הפועליםהודיע הבוקר (ה') כי בהנפקת סדרת אג"ח חדשה שביצע אתמול בערב גייס בשלב המוסדי למעלה מ-3 מיליארד שקל כאשר במהלך הגיוס נרשמו ביקושים ערים של למעלה מ-4 מיליארד שקל. הריבית משקפת תוספת של 0.78% מעל האג"ח הממשלתי.  

קראו עוד בכלכליסט

בנק הפועלים עוקף במעט את השיא שקבע מזרחי טפחות לפני יומיים והנפקה זו הופכת להיות ההנפקה הגדולה ביותר בשוק אגרות החוב הישראלי אי פעם. הסדרה (33) בעלת מח"מ של 5 שנים והיא תשולם ב-3 תשלומים שנתיים מהשנים 2018 ועד 2020 ותהיה צמודת מדד. השלב הציבורי של ההנפקה ייעשה ביום ראשון.

באוגוסט 2011 גייס הבנק 1.8 מיליארד שקל בשתי סדרות אג"ח. שנה קודם לכן גייס 1.6 מיליארד שקל, ומאז לא גייס אג"ח. נראה כי תנאי השוק, החשיפה למדד בה נמצא הבנק וסביבת הריבית הנמוכה הם שהניעו את הבנק, שבניהול ציון קינן, לפנות לגיוס.

היקף החוב של הפועלים בשוק ההון הנו הגדול ביותר במערכת הבנקאית, ובסוף הרבעון השני של 2014 הוא עמד על 30.5 מיליארד שקל. חוב זה מורכב מאג"ח, משטרי התחייבוית ומכתבי התחייבות נדחים המופיעים במאזן הבנק.

את ההנפקה הובילה חברת החיתום פועלים אי.בי.אי שבשליטת הבנק ובית ההשקעות אי.בי.אי, ומטעם הבנק הוביל את המהלך מנהל חטיבת שווקים פיננסיים דני קולר.

בנק מזרחי טפחות בניהולו של אלדד פרשר ביצע השבוע כאמור הנפקה גדולה וגייס כ-3 מיליארד שקל בהנפקת סדרת אג"ח חדשה. היקף הגיוסים של מזרחי טפחות מסתכם רק מתחילת 2014 על כ-6 מיליארד שקל. ההנפקה נעשתה באמצעות רוסאריו קפיטל. בשבוע הבא צפוי בנק אגוד לבצע גם הוא הנפקת אג"ח שקלית צמודה ולגייס כחצי מיליארד שקל.

ציון קינן מנכ"ל הפועלים ציון קינן מנכ"ל הפועלים ציון קינן מנכ"ל הפועלים

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות