אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תשובה מכר את רודשף לקרן תשתיות בריטית ב-900 מיליון שקל צילום: יונתן בלום

תשובה מכר את רודשף לקרן תשתיות בריטית ב-900 מיליון שקל

כתוצאה מהעסקה תרשום קבוצת דלק רווח של 220 מיליון שקל בדוחות. רודשף ניהלה את זרוע תחנות הדלק והנוחות של הקבוצה באנגליה. אסי ברטפלד: "המכירה ממשיכה את אסטרטגיית הקבוצה של ריכוז הפעילות באנרגיה"

14.09.2014, 09:30 | אורן פרוינד

שלוש שנים ושמונה חודשים לאחר שרכשה קבוצת דלק של יצחק תשובה את רודשף (RoadChef) - זרוע תחנות הדלק שלה באנגליה - בעסקת בעלי עניין מידי החברה הבת דלק נדל"ן, חתמה הקבוצה  בניהולו של אסי ברטפלד על הסכם למכירתה. הרוכשת, קרן תשתיות בריטית, תשלם לקבוצת דלק בתמורה לרשת סכום של 900 מיליון שקל (153 מיליון ליש"ט). הבנק סיטי ליווה את קבוצת דלק במכירה.

היקף העסקה הנוכחי גבוה ב-80% (כמעט פי 2) מהסכום (500 מיליון שקל) שבו רכשה קבוצת דלק את רודשף מידי החברה הבת שלה דלק נדל"ן למרות התנגדותה של חברת הייעוץ אנטרופי. כתוצאה מהעסקה תרשום קבוצת דלק בדוחותיה רווח של כ-220 מיליון שקל, וכן יוזרמו לקופתה כ-900 מיליון שקל במזומן לקראת סוף ספטמבר עם מועד השלמת העסקה.

אנטרופי סברה בזמנו שהעסקה אינה כדאית לבעלי מניות המיעוט בדלק נדל"ן אולם כדאית מאוד לקבוצת דלק בשל המחיר הנמוך שבו בוצעה. למרות ההתנגדות של אנטרופי, אישרו בעלי המניות של דלק נדל"ן את העסקה - מה שפגע משמעותית במחזיקי האג"ח של דלק נדל"ן שספגו בסוף שנת 2012 תספורת של 65% על חוב של 2.15 מיליארד שקל.

המימוש הנוכחי מצטרף למימושים נוספים בהיקף של 5.3 מיליארד שקל שביצעה קבוצת דלק כחלק מהאסטרטגיה שלה להישאר רק עם פעילות האנרגיה. בין היתר מכרה דלק לאחרונה 18% ממניות דלק ארה"ב, השלמת מכירת מניות דלק אירופה, מכירת ברק קפיטל, וחתימה על הסכם למכירת חלק מאחזקותיה בחברת ריפבליק בסכום כולל של כ- 3.5 מיליארד שקל. בנוסף חתמה הקבוצה על הסכם כוונות למכירת מניות הפניקס בסכום של כ- 1.7 מיליארד שקל.

רודשף מפעילה 28 תחנות שירות לצדי הכבישים המהירים ב–20 אתרים, שכוללות תחנות דלק, מסעדות, מלונות חנויות ודוכני קפה.

"מכירת רודשף שנעשתה בתהליך מהיר ויעיל בניהולו של עקיבא אזולאי, ממשיכה את אסטרטגיית קבוצת דלק בדבר התמקדות בפעילות האנרגיה" אמר מנכ"ל קבוצת דלק אסי ברטפלד: "מדובר בעסקה מוצלחת נוספת של הקבוצה אשר תניב רווח חשבונאי של כ- 220 מיליון שקל ותכניס לקופתה כ- 900 מיליון שקל במזומן".

   

אסי ברטפלד , צילום: עמית שעל אסי ברטפלד | צילום: עמית שעל אסי ברטפלד , צילום: עמית שעל

כמו כן הודיעה הקבוצה כי קיבלה את התשלום השני על מכירת דלק אירופה בהיקף של כ-420 מיליון שקל אשר היה צריך להיות משולם רק בשנה הבאה (תשלום ראשון בסכום זהה שולם לקבוצה בשבוע שעבר).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות