אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

דיוני מע"מ 0%: החרדים השמיעו נאומים מעברם של לפיד וסלומינסקי

חברי יש עתיד בוועדת הכספים דחו את הצעת ח"כ גפני להעלות את הצעת החוק להצבעות בלי נימוקים בתחילת מושב הכנסת הבא. בתגובה השמיעו אנשי הקואליציה הקלטה של לפיד לפני הבחירות שבה יצא נגד הגדלת הגירעון

11.09.2014, 16:39 | רוני זינגר

אחרי שחברי סיעת יש עתיד דחו את הצעתו של ח"כ משה גפני (יהדות התורה) להפסיק את הדיונים בחוק מע"מ 0% ולחדשם, בלי פיליבסטר, במושב הכנסת הבא - חזרו היום (ה') חברי האופוזיציה לוועדת הכספים בכוחות מחודשים.

קראו עוד בכלכליסט

לאור דחייה ההצעה, נמשכו הדיונים כמתוכנן, כאשר חברי הכנסת המתנגדים לה המשיכו לעשות ככל שביכולתם כדי להאט את התנהלות הדיונים.

תרגיל חדש שנמצא לצורך העניין הוא השמעת שורה של נאומים, באמצעות מכשיר הפלאפון שמוצמד למיקרופונים של הוועדה. ח"כ יצחק כהן (ש"ס) השמיע כשעתיים קטעים נבחרים מנאום שנשא שר האוצר יאיר לפיד, בטרם הבחירות ובו הוא יוצא נגד הגדלת הגירעון בניגוד לעמדתו כיום. עוד הושמעו הקלטות של מיקי לוי, סגן שר האוצר, שהביע בעבר התנגדות לביטול המע"מ. כמו כן הושמעה הקלטה של יו"ר ועדת הכספים ניסן סלומינסקי שהתבטא בעבר נגד חוק מע"מ 0%. 

 

ח"כ יצחק כהן (ש"ס), צילום: נמרוד גליקמן ח"כ יצחק כהן (ש"ס) | צילום: נמרוד גליקמן ח"כ יצחק כהן (ש"ס), צילום: נמרוד גליקמן

כאמור, בשעות הצהריים נעצרו הדיונים בוועדת הכספים, זאת לאחר שחברי הכנסת החרדים בראשם משה גפני, הציעו לחברי הכנסת מיש עתיד להפסיק לקיים את הדיונים בהצעת החוק ולהמשיכם רק במושב הכנסת הבא שיתחדש בסוף אוקטובר. עם זאת, חברי הכנסת החרדים לא התייחבו להסיר את ההתנגדויות הרבות שהגישו להצעת החוק.

לאחר התייעצות סיעתית, חזרו חברי הכנסת של יש עתיד עם תשובה ולפיה הם דוחים את הצעת החרדים ודורשים להמשיך לקיים את הדיונים המרתוניים, במהלך הפגרה, בהצעת החוק. ב"יש עתיד" ממשיכים להביע ביטחון בכך שבתום הדיונים, שבהם נוקטת האופוזיציה בפיליבסטר מתמשך, הצעת החוק תעבור בוועדת הכספים ולאחר מכן במהלך מושב החורף גם במליאת הכנסת.

יש לציין כי הצעתו של גפני לא זוכה לתמיכתם של כל חברי האופוזיציה. ח"כ יצחק כהן (ש"ס) אמר ל"כלכליסט": "התנגדתי להצעה. הדיון כפי שהוא מתנהל כעת ובאוירה הציבורית שנוצרה הולך וצובר התנגדויות בציבור למרות הקומבינות והעסקאות האפלות מאחורי הקלעים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
למגיב 10
דבר ראשון ספק אם אתה חילוני ואם אתה בכלל חושב.. נתחיל בזה שהטענה כי יאיר לפיד שונא חרדים זו טענה שהחרדים צועקים כי אין להם איך להסביר בצורה הגיונית את זה שהם לא בקואליציה. זה שבחול אנשים לא קונים בתים כלל לא נכון!!! אולי תבדוק בכל ארצות הברית ואירופה ולא משפר קטן של ערים.. וחרדי ממש לא מקבל 700 שקל הוא מקבל הרבה יותר בצורה של מענקים מהמדינה ודרך הכולל ודרך הנחות מהרשויות .. יפה לו שאישתו עובדת כאשר אצל זוג חילוני שני!!!!!! בני הזוג עובדים ככה שהחרדים לא משלמים מיסים כמו החילונים!!!! תפסיק לחיות בשקר ותתחיל להסתכל לאמת בעיניים
באמת חילוני  |  14.09.14
14.
מעמ
לא מבין מה ההתעקשות של לפיד. .רוצה להטיב עם מילואימניקים וחיילים צעירים..תוסיף לכל אחד ששירת בצבא . בתעודת זכאות עוד 200 אלף ש"ח..וזהו !!!!!! ככה החרדים והערבים והמשתמטים לא יקבלו..ומי שיקבל .הם אותם אזרחים ששירתו בצבא.. אבל כנראה יש "אוכלוסיה" מיוחדת מיועדת לה ההטבה...ולא לכל משרתי הצבא...
בועז , השרון  |  14.09.14
לכל התגובות