אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וינשטיין הורה לפתוח בחקירה פלילית נגד השופט יצחק כהן צילום: אתר מערכת המשפט elyon1.court.gov.il

וינשטיין הורה לפתוח בחקירה פלילית נגד השופט יצחק כהן

החקירה הפלילית היא עליית מדרגה לאחר מיצוי ה"בדיקה" שהחלה בעקבות תלונות על עבירות מין ומס נגד נשיא ביהמ"ש המחוזי בנצרת ומועמד לביהמ"ש העליון

11.09.2014, 17:26 | משה גורלי

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין החליט לאחר דיון עם פרקליט המדינה שי ניצן וצמרת המשטרה, לפתוח בחקירה פלילית נגד השופט יצחק כהן, נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת ומועמד לבית המשפט העליון, בעקבות תלונות על עבירות מין ומס.

קראו עוד בכלכליסט

החקירה הפלילית היא עליית מדרגה לאחר מיצוי ה"בדיקה" שהחלה בעקבות תלונות על עבירות מין ומס שמעבר לתקופת ההתיישנות, תלונות שניזונו, לגרסת השופט, מקרוב משפחה שנשבע לנקום בו.

אלא שלאחרונה התגלו חשדות נוספים שנוגעות לתלונות שעדיין לא התיישנו מנשים נוספות, ביניהן שתי עורכות דין, על מעשים מגונים. אחת מהן פרקליטה לשעבר בפרקליטות מחוז צפון שמתלבטת אם להעיד נגד השופט.

שלשום החליט השופט כהן לצאת לחופשה. בהודעת דוברת בתי המשפט נאמר כי "נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת,השופט יצחק כהן, הודיע לנשיא בית המשפט העליון ולשרת המשפטים, על הקדמת יציאתו לחופשה (החל מהיום), אשר תכנן ממילא עקב נישואי בתו, הצפויים בסוף חודש זה". 

ההחלטה התקבלה לאחר שנודע על חשד לביצוע עבירות מין בעורכת דין שעבדה בגוף מוכר. עניין זה הצטרף לתלונה על עבירת מין בקרובת משפחה לפני עשרים שנה, שעליה חלה התיישנות.

השופט יצחק כהן, צילום: אפי שריר השופט יצחק כהן | צילום: אפי שריר השופט יצחק כהן, צילום: אפי שריר

לפני כשנתיים סיפרה הפרקליטה לפרקליטת המחוז מירית שטרן כי הוטרדה מינית על ידי השופט כהן. היא סירבה להתלונן במשטרה, אך פרקליטת המחוז דיווחה על המקרה לפרקליט המדינה משה לדור. כשלדור ועוזריו הגיעו למסקנה שהפרקליטה אינה מעוניינת ומאחר שלא ניתן להכריח אותה, הם גנזו את העניין מבלי לעדכן את היועץ המשפטי וינשטיין ואת נשיא העליון אשר גרוניס.

לכן, מלבד הבירור הפלילי, מעורר העניין מבוכה נוספת: גם חשדות שלא הבשילו לחקירה פלילית עשויים לשמש בידי המערכת כלי לשיקול אם לקדם את השופט לעליון או להותירו במערכת.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות