אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת האג"ח מגובות המשכנתאות: HSBC ישלם קנס של 550 מיליון דולר צילום: עומר הכהן

פרשת האג"ח מגובות המשכנתאות: HSBC ישלם קנס של 550 מיליון דולר

זאת בכדי ליישב את ההאשמות נגדו בנוגע להתנהלות בלתי ראויה בטיפול במכירת האג"ח; "שמחים שזה נפתר", נמסר מהבנק

13.09.2014, 09:58 | בלומברג

בנק HSBC ישלם קנס של 550 מיליון דולר כדי ליישב את ההאשמות נגדו בנוגע להתנהלות בלתי ראויה בטיפול במכירת אג"ח מגובות משכנתאות ללקוחותיו טרם המשבר הכלכלי, כך דווח אתמול (ו').

חטיבת הבנק הבריטי בארה"ב, HSBC נורת' אמריקה הולדינגס (HSBC North America Holdings ), חתם על ההסכם כדי ליישב את ההאשמות מצד הסוכנות הפדרלית למימון דיור לפיהן ב-2007-2005 מכר הבנק אג"ח מגובות-משכנתאות שאינן תקניות לחברות הממשלתיות פאני מיי ופרדי מאק, כך הודיע הבנק בהצהרה רשמית.

 , צילום: Ryan Morrison צילום: Ryan Morrison  , צילום: Ryan Morrison

פאני מיי תזכה לתשלום של 176 מיליון דולר ואילו פרדי מאק - ל-374 מיליון דולר, כך על פי הצהרה מטעם הסוכנות."אנו שמחים שהעניין נפתר", אמר סטיואר אלדרוטי, היועץ המשפטי של החטיבה האמריקאית של HSBC. כל תשלומי הקרן והריבית על האג"ח המדוברים ישולמו במלואם, כך נמסר.

הסוכנות הפדרלית למימון דיור הגישה ב-2011 תביעה משפטית נגד 18 בנקים במטרה להשיב כספי משלמי המסים לאחר שממשלת ארה"ב השתלטה על החברות הכושלות למימון משכנתאות ב-2008. בין בנקים אלו - ג'יי.פי מורגן ודויטשה בנק, שהסכימו בשנה שעברה לשלם סכום כולל של 8 מיליארד דולר כדי ליישב תביעות בגין מסירת מידע מטעה לגבי המשכנתאות שעליהן התבססו האג"ח שמכרו לפאני מיי ולפרדי מאק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות