אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חסות מסוג חדש: האצטדיון החדש של סן לורנצו יקרא על שם האפיפיור צילום: אם סי טי

חסות מסוג חדש: האצטדיון החדש של סן לורנצו יקרא על שם האפיפיור

קבוצת הכדורגל הארגנטינאית סן לורנצו הודיעה כי היא מתכוונת לקרוא לאצטדיון החדש שלה על שמו של האפיפיור פרנציסקוס שאוהד את הקבוצה עוד מימי ילדותו בבואנוס איירס; בינתיים ברוסאריו, החליטו לאסור על הורים לקרוא לילדיהם על שם מסי

14.09.2014, 12:59 | שירות כלכליסט

קבוצת הכדורגל הארגנטינאית סן לורנצו הודיעה כי היא מתכוונת לקרוא לאצטדיון החדש שלה על שמו של האפיפיור פרנציסקוס. מאז היה ילד קטן, האפיפיור הוא אוהד של הקבוצה מבואנוס איירס.

קראו עוד בכלכליסט

מסי. "ייצור בלבול", צילום: איי פי מסי. "ייצור בלבול" | צילום: איי פי מסי. "ייצור בלבול", צילום: איי פי

סן לורנצו, אחת הקבוצות הוותיקות ביותר בליגת הכדורגל הארגנטינאית, מתכוונת לבנות אצטדיון חדש בבואדו, שכנות מעמד פועלים בבירה הארגנטינאית. המבנה החדש מתוכנן לקום על קרקעות שנלקחו מהמועדון במהלך שלטון החונטה הצבאית בין השנים 1976-1983.

הקבוצה פרסמה את ההחלטה בחשבון הטוויטר שלה, לאחר סיומה של פגישת הדירקטוריון. "השם של האצטדיון החדש בשדרת לה פלאטה אושר. הוא ייקרא: "האפיפיור פרנציסקוס".

סן לורנצו שיחקה את משחקי הבית שלה באצטדיון גסומטרו (Gasometro) בבואדו עד 1979, אז בעקבות החובות שצברה נאלצה למכור את המגרש לחונטה הצבאית. ב-1993 הקבוצה עברה לאצטדיון פדרו בידגאין, שכונה לרוב נואבו גסומטרו (גסומטרו החדש), אך בשנים האחרונות האוהדים פצחו בקמפיין בקריאה לחזרה למגרש ההיסטורי.

האוהדים אף תרמו כסף לרכישת הקרקע, שהממשלה הצבאית מכרה לרשת סופרמרקטים. לאחר שצו בית משפט הורה לרשת למכור בחזרה את האדמה, הקבוצה החלה הקביעת התכניות למגרש הביתי החדש, הצפוי להיפתח ב-2016. האפיפיור הוא האוהד המפורסם ביותר של הקבוצה, וחלק מהאוהדים כבר התבדחו על כך שרצף ההצלחות האחרון של הקבוצה נזקף לזכותו.

סן לורנצו זכת בגביע ליברטדורס – התחרות היוקרתית ביותר של הקבוצות בדרום אמריקה – לראשונה ב-106 שנות קיומה. בנוסף, בשנה שעברה סן לורנצו זכתה בגביע הארגנטינאי. "אני מאד שמח, אך לא, זה לא היה נס", אמר האפיפיור לאחר הניצחון בגביע ליברטדורס.

מרדונה - כן, מסי - לא

בתוך כך, ברוסאריו עיר הולדתו של חלוץ ברצלונה ליונל מסי, העבירו חוק שאוסר על הורים לקרוא לילדים שלהם "מסי" זאת לאחר שמשפחה בחרה לקראו לבנם על שם משפחתו של הכוכב.

האב, הקטור וראלה אמר לעיתון הספרדי מונדו דפורטיבו כי הוא גאה להיות הארגנטינאי הראשון שיקרא לבנו על שמו של השחקן הבכיר בעולם. אולם הרשויות ברוסאריו הביעו פחות התלהבות, ומנעו את המהלך בטענה שהפיכת שם משפחה לשם פרטי תיצור בלבול. עם זאת, התושבים עדיין רשאים לקרוא לילדים שלהם מראדונה, אף שנראה פחות סביר שמישהו יאחל לבן שלו מסלול חיים שכזה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות