אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביה"ח שיבא מתנגד להרחבתו של מרכז האלצהיימר הסמוך לו צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

ביה"ח שיבא מתנגד להרחבתו של מרכז האלצהיימר הסמוך לו

מנהל המערך הלוגיסטי של המרכז הרפואי שיגר מכתב למהנדס העיר ר"ג: "קיימת מצוקת חניה בבית החולים ובמיוחד באזור הסמוך למבנה האלצהיימר. תוספת בנייה תחריף את המצוקה הקיימת"

15.09.2014, 08:59 | עינת פז-פרנקל
בית החולים שיבא מתנגד להרחבתו של מרכז האלצהיימר הסמוך לו, כך נודע ל"כלכליסט". זאת דווקא לאחר שלאחרונה ביצע בית החולים פעילות נדל"נית משל עצמו - בניית מנחת מסוקים פרטי והשכרת חדרים במעונות עמידר המיועדים לסטאז'רים - שבעטייה ספג ביקורת ציבורית.

מרכז האלצהיימר בתל השומר, צילום: אוראל כהן מרכז האלצהיימר בתל השומר | צילום: אוראל כהן מרכז האלצהיימר בתל השומר, צילום: אוראל כהן

ממכתב ששיגר מנהל המערך הלוגיסטי של המרכז הרפואי שיבא למהנדס העיר רמת גן, ושהגיע לידי "כלכליסט", עולה כי בית החולים מתנגד למתן היתר בנייה להרחבת מרכז רמת גן לאלצהיימר, שמבקש להוסיף לובי וקומת אשפוז. "קיימת מצוקת חניה בבית החולים ובמיוחד באזור הסמוך למבנה האלצהיימר. תוספת בנייה תחריף את המצוקה הקיימת", כותב דב האובן. גם מינהל הדיור הממשלתי במשרד האוצר מתנגד לתוספת קומה ומבואה במרכז האלצהיימר מסיבות דומות. מנגד, טוען מרכז האלצהיימר באמצעות משרד עורכי הדין אילן בומבך ושות', במכתבים למהנדס העיר רמת גן ולשרי הבריאות והאוצר יעל גרמן ויאיר לפיד, כי "ההתנגדות תמוהה ובלתי חוקית". לטענת המרכז, הסכם שנחתם בין שיבא לבין מרכז האלצהיימר ב־2013 מבטיח כי לא תהיה התנגדות לבניית קומה נוספת. בהסכם נכתב כי משרד הבריאות ובית החולים "לא יעלו כל טענה בנוגע לאחוזי הבנייה... ובכל הנוגע להוספת קומה לבניין". עוד עולה מהמכתב כי "התנהלות גסה זו של שיבא, שחשבנו כי פסה מן העולם, מהווה הפרה בוטה של ההסכם".

זה אינו הסכסוך הראשון בין הצדדים: לפני כמה שנים החל בית החולים לבנות בקרקע שהיתה שייכת אותה עת למרכז האלצהיימר, שתבע את בית החולים - והעבודות נפסקו. מבית החולים שיבא נמסר בתגובה: "אנו עומדים על התנגדותנו למתן הקלות בבנייה לבניין. ההתנגדות אינה מהווה הפרה של כל הסכם, מכיוון שמרכז האלצהיימר חרג ממה שהוסכם וביקש הקלה נוספת מעבר למוסכם". במשרד הבריאות הפנו את "כלכליסט" למשרד האוצר, שטרם הגיב.

ממינהל הדיור הממשלתי במשרד האוצר נמסר: "ההסכם שנחתם עם מרכז רמת גן לאלצהיימר מתייחס להסכמות שעוגנו בקשר להיתר בנייה מסוייים. ההתנגדות שהוגשה היא להיתר שונה מהמצוין בהסכם, וזאת לצורך תיאום מחודש בקשר לבנייה המבוקשת. כל שינוי בהיתר הבנייה ובבקשת המרכז לתוספת בנייה צריך להיות מוסכם ומקובל ע"י המדינה ובית החולים שבשטחו נמצא המרכז".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות