אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שפיר הנדסה הפסידה בערר למועצת מטה בנימין ותשלם 50 מיליון שקל ארנונה על מחצבה צילום: אלעד גרשגורן

שפיר הנדסה הפסידה בערר למועצת מטה בנימין ותשלם 50 מיליון שקל ארנונה על מחצבה

טרם החלטתה של ועדת הערר קדמו עררים נוספים שבהם טענה שפיר כי אינה נמצאת בתחום השיפוט של המועצה, וכן כי שטחי החיוב קטנים מהדרישה

15.09.2014, 09:11 | דותן לוי
בתום חמש שנים של דיונים דחתה ועדת הערר לענייני ארנונה כללית את הערר שהגישה חברת שפיר הנדסה נגד דרישת המועצה האזורית מטה בנימין לתשלומי ארנונה, וקבעה כי על החברה לשלם כ־50 מיליון שקל עבור ארנונה למחצבה שנמצאת בשטח המועצה לשנים 2006–2011. טרם החלטתה של ועדת הערר קדמו עררים נוספים שבהם טענה שפיר כי אינה נמצאת בתחום השיפוט של המועצה, וכן כי שטחי החיוב קטנים מהדרישה. בערר המדובר דנה הוועדה בשתי שאלות מרכזיות - סיווג הנכס ושטחו. שני קריטריונים אלה משנים מהותית את סכום הארנונה לתשלום.

מחצבה (ארכיון), צילום: אלעד גרשגורן מחצבה (ארכיון) | צילום: אלעד גרשגורן מחצבה (ארכיון), צילום: אלעד גרשגורן

בנושא הסיווג קבעה ועדת הערר כי את שטחי החציבה יש למסות בארנונה לפי סיווג "תעשייה", שהחיוב עבורו עומד על כ־63 שקל למ"ר, ולא בסיווג "אתרי כרייה וחציבה" - שהחיוב עבורו הוא 3 שקלים למ"ר בלבד.

כמו כן דחתה הוועדה את טענות המחצבה כי יש לגרוע מהשטחים לחיוב בארנונה שטחים ששימשו את החברה כדרכים פנימיות ולאיסוף. אם שפיר תערער על ההחלטה היא תידרש להגיש ערעור לבית המשפט המחוזי. את המועצה האזורית ייצג עו"ד אמיר בירנבוים ממשרד עפר שפיר.

משפיר הנדסה נמסר בתגובה: "אנו לומדים את השלכות ההחלטה והחברה שוקלת הגשת ערעור לבית המשפט המוסמך בעניינים אלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות