אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היינקן דחתה הצעת השתלטות מענקית הבירה סאב מילר צילום: בלומברג

היינקן דחתה הצעת השתלטות מענקית הבירה סאב מילר

היינקן, הנמצאת בשליטת המשפחה המייסדת, הסבירה כי ברצונה להישאר עצמאית על אף מגמת המיזוגים בתעשיית הבירה

15.09.2014, 11:01 | שירות כלכליסט
היינקן דחתה הצעת השתלטות מענקית הבירה סאב מילר, והסבירה כי ברצונה להישאר עצמאית על אף מגמת המיזוגים בתעשיית הבירה.

היינקן, המייצרת גם את מותגי אמסטל, Tecate ו- Dos Equis, נמצאת בשליטת המשפחה המייסדת מאז 1864, ונחשבת למבשלת הבירה הגדולה ביותר באירופה. בהצהרה שפרסמה החברה ההולנדית הסבירה כי היא מקווה לשמור על "המורשת והזהות שלה" על ידי כך שתישאר עצמאית.

אולם היינקן נחשבת יעד אטרקטיבי להשתלטות בתעשייה שחוותה בשנים האחרונות מיזוגים משמעותיים, בעיקר בעקבות השימוש של אנהאוזר-בוש InBev וסאב מילר במיזוגים ורכישות כדרך לבנות אימפריית שתייה.

בירה היינקן. רוצה לשמור על המורשת, צילום: בלומברג בירה היינקן. רוצה לשמור על המורשת | צילום: בלומברג בירה היינקן. רוצה לשמור על המורשת, צילום: בלומברג

אנהאוזר-בוש InBev, המורכבת מהמיזוג ב-2008 בין אנהאוזר-בוש ו- InBev נחשבת כיום ליצרנית הבירה הגדולה בעולם. החברה, שבבעלותה המותגים סטלה ארטואה, קורונה ובאדוויזר, היא בעלת אחזקות מרכזיות ב-6 מתוך 10 הבירות הגדולות בעולם. היא ממשיכה במסעות הרכש שלה ובשנה שעברה רכשה את גרופו מודלו בעסקה בשווי 20 מיליון דולר.

ההצעה של סאב מילר לרכוש את היינקן, היא ככל הנראה ניסיון של החברה להגן על עצמה מפני השתלטות אפשרית מצד אנהאוזר – בוש. מיזוג בין היינקן וסאב מילר היה עוזר להן להתחרות באנהאוזר – בוש מבחינת גודל והשפעה, וכן היה עוזר להפחית את עלויות ההפצה והייצור.

על אף הדחייה הנוכחית, קרוב לוודאי שהיינקן תחווה לחץ רב בהמשך להסכים למכירה. היינקן ומולסון קורס הן בין יצרניות הבירה הבודדות שנותרו בשליטה משפחתית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות