אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Cloudyn גייסה 4 מיליון דולר צילום: קובי קנטור

Cloudyn גייסה 4 מיליון דולר

החברה פיתחה טכנולוגיה לאיתור וניטור תקלות בשירותי ענן ארגוניים וביצוע סימולציות לשירותי רשת. את סבב הגיוס הובילו הקרנות טיטניום ו-RDseed, זרוע ההשקעות של RDC

15.09.2014, 14:14 | אסף גלעד
חברת הסטארט-אפ Cloudyn שעוסקת בניטור שירותי ענן לארגונים וחברות מגייסת 4 מיליון דולר. את סבב הגיוס הובילו הקרנות טיטניום ו-RDseed, קרן ההשקעות של RDC (חברת המסחור המשותפת לאלרון ורפאל), משקיעה ותיקה בקלאודין. לאחר ההשקעה, עומד סך ההון שהושקע בחברה על 5.5 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

קלאודין פועלת בתחום המשרת ארגונים וחברות המעוניינות להחזיק את מרכזי הנתונים והמידע שלהן בענן, כלומר על גבי שרתים מרוחקים, בין אם בענן של אמזון או גוגל, ובין אם בענן פרטי.

היא מתמחה בניטור ואיתור תקלות וכן מאפשרת ללקוחותיה בעלי העסקים לזהות הוצאות מיותרות, לאתר משאבי מחשוב שאינם בשימוש, מתריעה להם על הקצאת יתר וכן מבצעת עבורם סימולציה של הרצת שירותים שונים בין שירותי ענן שונים. השירות שלה צמח על גבי שירותי הענן של אמזון (AWS) וגוגל וכעת ברצונה להרחיבו גם לשירותי ענן פרטי וכן על גבי שירותי הענן הציבורי של מיקרוסופט ו-VMware. נכון להיום קלאודין מנטרת כ-8% מפעילות פלטפורמת הענן של אמזון. לחברה 2,400 לקוחות ארגוניים, מרביתם (80% מהם) בארה"ב וקנדה.

שרון וגנר, מנכ"ל קלאודין, צילום: קובי קנטור שרון וגנר, מנכ"ל קלאודין | צילום: קובי קנטור שרון וגנר, מנכ"ל קלאודין, צילום: קובי קנטור

החברה נוסדה ב-2011 בידי שלושה מומחי תוכנה ארגונית - המנכ"ל שרון וגנר, לשעבר מאובילקור שנמכרה ל CA; סמנכ"ל הטכנולוגיות ד"ר בוריס גולדברג, לשעבר מומחה תחום המוניטורינג ב-BMC ומנהל המוצרים ויטלי תבור, לשעבר סמנכ"ל הטכנולוגיות של אורסוס, שנרכשה בידי נייס.

זירת שירותי הענן מתרחבת

את סבב הגיוס הנוכחי הוביל נמרוד מאי, לשעבר סמנכ"ל השיווק של גט טקסי, מי שמונה מוקדם יותר השנה לתפקיד מנכ"ל RDSeed, שלוחת ההשקעות בסטארט-אפים של RDC, חברת מסחור הפטנטים של רפאל המשותפת לה ולאלרון. חברת ההשקעות שכונתה בעבר Navitrio, עברה מיתוג מחדש, חידשה את קופת המזומנים שלה עם מכירת גיוון אימג'ינג ולאחרונה השקיעה בחברות כגון Pose, GetYou ואוטונומיק.

אליו הצטרפה חברת ההשקעות הרוסית-ישראלית טיטניום, חברת ההשקעות של אלכסנדר איבזוב, שמעוניינת להשקיע כ-50 מיליון דולר בחברות בתחום טכנולוגיות הענן, הפרסום והאפליקציות.

זירת חברות הסטארט-אפ המפתחות שירותים משלימים לשירות הענן של אמזון גדלה בשנה האחרונה בישראל ואפילו הספיקה לייצא אקזיט, כאשר Newvem שסיפקה מידע על תקלות בשירות הענן של אמזון למנהלים, נמכרה לפני שנה ל-Datapipe האמריקאית תמורת מיליוני דולרים בודדים. בתחום פעילות גם קלאודאביליטי, דום9 וגראנטיה דאטה. בתחום הווירטואליזציה לשירותי ענן הפכה ראבלו סיסטמס של בני שניידר ורמי תמיר לאחת מהחברות הבולטות בתחום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות