אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ת"א: הוועדה המחוזית אישרה הקלות בבניית גני ילדים צילום: נמרוד גליקמן

ת"א: הוועדה המחוזית אישרה הקלות בבניית גני ילדים

הופקדה להתנגדויות תוכנית שתאפשר לקבל היתרי בנייה להקמת גני ילדים בקרקעות שיועדו למגורים, תעסוקה ומסחר

16.09.2014, 14:24 | יעל דראל

עיריית תל אביב מבקשת להסיר את החסמים בהקמת גני ילדים: הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בעיר הפקידה להתנגדויות הציבור תוכנית שתאפשר לקבל היתרי בנייה להקמת גני ילדים בייעודי קרקע שונים – בהם קרקע למגורים, תעסוקה, מסחר או ייעודים משולבים.

תוכנית זו צפויה להקל משמעותית בהליכי הקמת גני ילדים לגיל הרך בעיר, שכן עד היום ניתן היה להפעיל מסגרות כאלה בהליך ארוך שכלל קבלת היתר לשימוש חורג – שרק לאחריו ניתן היה להוציא היתר בנייה רגיל.

התוכנית החדשה חלה על כל תחומי תל אביב מלבד תחום חוף הים, ומאפשרת הפעלה של מסגרות חינוכיות לגיל הרך - בהן גני ילדים פרטיים, משפחתונים או מעונות - בייעודי קרקע שונים. התוכנית קובעת עוד כי ההיתר להפעלת המסגרת החינוכית יהיה תקף ל-10 שנים וכי הארכת תקופת הזמןתיעשה בתנאים שייקבעו על ידי הוועדה המקומית.

גן ילדים (אילוסטרציה), צילום: ענר גרין גן ילדים (אילוסטרציה) | צילום: ענר גרין גן ילדים (אילוסטרציה), צילום: ענר גרין

עם זאת, התוכנית קובעת כי הבקשה להיתר תצטרך לעמוד בתנאים הנדרשים בתוכנית – הכוללים בין השאר הוראות בטיחות, בריאות, או איכות סביבה. במשרד הפנים ציינו כי התוכנית אינה מוסיפה זכויות בנייה עיקריות למבנים, אך מאפשרת זכויות בנייה עבור מצללות בשטח חצרות הגנים וכן המרה של שטחי שירות לשטחים עיקריים, לצורך הפעלת המסגרת החינוכית.

ממשרד הפנים נמסר עוד כי "אישור התוכנית יגדיל את הוודאות לטווח ארוך באשר למיקום ואופן הפעלת המסגרות החינוכיות לגיל הרך, הן למפעילי המסגרות, הן להורים הצורכים מסגרות אלו והן לציבור הרחב המתגורר בשכנות להן".

הוועדה המקומית קבעה בשלב זה מספר תנאים להפקדת התוכנית הנוגעים להתאמתה לתכניות מתאר ארציות, וכן לצורך בקבלת חוות דעת משרד הבריאות ואישור הולחו"ף (הוועדה לשמירה על הסביבה החופית).

מיטל להבי, סגנית ראש עיריית תל אביב יפו ומחזיקת תיק התחבורה, שהחזיקה בעבר את תיק החינוך לגיל הרך, אמרה כי "התב"ע היא תוצר של מאמץ גדול שהושקע באיגום כל הדרישות של כל הרשויות הנוגעות לנושא גני ילדים. התב"ע תאפשר לגני ילדים להתקיים כחלק אינהרנטי מייעוד של מגורים ומסחר כפי שראוי שיהיה, שכן, ילדים אינם שימוש חורג אלא חלק ממארג החיים העירוני".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות