אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ויזנטל השעה את גאולה אבן עד לבירור ביום ראשון צילום: יאיר שגיא

ויזנטל השעה את גאולה אבן עד לבירור ביום ראשון

העורך הראשי בערוץ 1 זימן את המגישה ואת מנהלת חטיבת החדשות איילה חסון לשיחה בתחילת השבוע בעקבות העימות סביב הראיון שערכה אבן עם ח"כ גילה גמליאל בניגוד להנחיות

16.09.2014, 14:33 | אופיר דור

העורך הראשי של רשות השידור יונה ויזנטל זימן היום (ג') את איילה חסון וגאולה אבן לשיחת בירור ביום ראשון הקרוב. עד אז אבן מושעית ולא תשדר את תוכניתה היומית "המוסף".

אתמול התעמתו מנהלת חטיבת החדשות חסון והמגישה אבן ובעקבות העימות עזבה אבן את האולפנים ולא הגישה את תוכניתה. במקומה הוזעק כתב מחליף. העימות נגע לראיון שערכה אבן עם ח"כ גילה גמליאל בתוכניתה ביום ראשון. ראיון זה עמד בניגוד להנחיות עליהם החליטו חסון וויזנטל לפיהן אבן לא תוכל לראיין חברי כנסת או חברי מרכז ליכוד בתוכניתה. כמו כן נאסר על אבן לעסוק בנושאים הקשורים למשרד הפנים.

גאולה אבן. מושעית עד יום ראשון, צילום: ששון תירם גאולה אבן. מושעית עד יום ראשון | צילום: ששון תירם גאולה אבן. מושעית עד יום ראשון, צילום: ששון תירם

גורם המקורב לנושא אמר ל"כלכליסט" כי "זה המינימום שניתן לבקש מבחינת אתיקה עיתונאית לאור נישואיה של אבן לשר הפנים גדעון סער. עד היום גאולה אבן עשתה מה שהיא רצתה אבל המציאות הזאת השתנתה".

תוכניתה של אבן "המוסף" שודרה בעבר בלב הפריים טיים של ערוץ 1, בשעה 20:30. אולם בעקבות החלטתו של ויזנטל להאריך את מהדורת מבט לשעה כמו מהדורות החדשות בערוצים המסחריים, שונתה שעת שידור התוכנית ל-19:00, משבצת פחות אטרקטיבית. עם זאת, התוכנית הוארכה לשעה במקום חצי שעה.

מרשות השידור נמסר כי "מנהלת החדשות והעורך הראשי קבעו כללים עיתונאיים כפי שקיימים בכל גוף עיתונאי אחר. מי שלא יעמוד בכללים אלו לא יוכל לבצע את עבודתו ברשות השידור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
בענין הכרזות אהבה בין בני זוג על ימין ושמאל
אני אומר דרשני זה מזכיר לי הסיפור שזוג היה מטייל ביער פתאום בא שודד ומבקד מהם החיים או הכסף ואז הבעל אומר אהובתי חיים שלי לכי לכי....... נראה לי שהבעיה היא מינוי חסון כנראה היתה ביניהם תחרות סמוייה הרי הרבה שנים עובדים ביחד ובכירים אבל מנהל יכול להיות רק אחד וזה נפל על חסון וכשלא מקבלים זה מה שקורא
YOSS  |  21.09.14
לכל התגובות