אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית הדין לעבודה בחיפה אישר לעובדי חברת החשמל לפתוח בעיצומים צילום: יוסי וייס

בית הדין לעבודה בחיפה אישר לעובדי חברת החשמל לפתוח בעיצומים

בית הדין אישר את העיצומים בתנאי שעובדי החברה לא ישבשו את אספקת החשמל לאף גורם במדינה. מחר יתקיים דיון נוסף בו העובדים ימסרו את דרכי השביתה המתוכננות מבחינתם במשק החשמל

16.09.2014, 16:24 | ליאור גוטמן

בית הדין האזורי לעבודה בחיפה אישר שביתה בחברת החשמל. מדובר בהסכמה עקרונית של בית הדין לאפשר עיצומים בחברה ובתנאי שעובדי החברה "לא יורידו את השאלטר", כלומר לא ישבשו את אספקת החשמל לאף גורם במדינה. ההיתר לשבות ניתן לאחר שבית הדין שוכנע אתמול שהמדינה לכאורה קידמה רפורמה בחברת החשמל במעמד צד אחד וזאת מבלי לתת לעובדים אפשרות להתמודד עם השינויים שהמדינה מנסה לכפות עליה, לרבות שינוי מבני.

קראו עוד בכלכליסט

הפגנה של עובדי חברת החשמל (ארכיון), צילום: ליאור גוטמן הפגנה של עובדי חברת החשמל (ארכיון) | צילום: ליאור גוטמן הפגנה של עובדי חברת החשמל (ארכיון), צילום: ליאור גוטמן

"השביתה אינה מופנית כלפי פעילותה של המדינה כריבון במשק החשמל אלא כנגד סירובה של המדינה לקיים משא ומתן עם נציגות העובדים על ההשלכות והפעולות אותן היא מקדמת להכנסת יצרנים פרטיים במשק החשמל שעשויות להיות על תנאי עבודתם של עובדי חברת החשמל ועל ביטחונם התעסוקתי", אמר השופט אלכס קוגן, וקבע דיון חדש למחר (ד') בו ימסרו העובדים את דרכי השביתה המתוכננים מבחינתם במשק החשמל. בנוסף, הצדדים ימסרו את טענותיהם - אם יש - להחלטת השופט עד יום חמישי הקרוב. הדיון הסופי על אילו צעדים יאושרו במסגרת השביתה ואילו לא יתקיים ביום שישי הקרוב.

למעשה, הכדור חוזר כעת לידי המדינה. עד היום התקיימו עיצומים כאלו ואחרים בחברת החשמל אולם הפעם מדובר באישור רשמי של בית הדין לעבודה לבצע אותם, וזאת כאשר נטל ההוכחה שלא פוגעים ולא יפגעו בתנאי עבודתם של עובדי חברת החשמל, גם במסגרת רפורמה חד צדדית, מוטל לפתחה של המדינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות