אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אריקסון תקים את רשת ה-LTE החדשה של פלאפון במאות מיליוני שקלים צילום: נמרוד גליקמן

אריקסון תקים את רשת ה-LTE החדשה של פלאפון במאות מיליוני שקלים

החברות חתמו על הסכם מסגרת לשלוש שנים שמהווה הרחבה להסכם שנחתם באפריל שעבר. לפי הערכות, היקף ההתקשרות בין פלאפון ואריקסון הוא כ-300 מיליון שקל

16.09.2014, 17:22 | אופיר דור
אריקסון הודיעה היום (ג') כי חתמה עם פלאפון על הסכם מסגרת לשלוש שנים להרחבת פרישת רשת הדור הרביעי שלה (LTE). ההסכם מהווה הרחבה של ההסכם שנחתם באפריל השנה לפרישת השלב הראשון של הרשת הדור הרביעי של פלאפון. לפי הערכות, היקף ההסכם בין פלאפון ואריקסון הוא כ-300 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

בשלב הראשון חתמו פלאפון ואריקסון על הסכם לאספקת ציוד תקשורת לפריסת מאות אתרי LTE בגוש דן וירושלים, כאשר החברה הסלולרית בחנה הכנסת ספק נוסף לצד אריקסון. אולם כעת פלאפון החליטה כי אריקסון תקים את רשת הדור הרביעי שלה כספק יחיד.

פרישת רשת ה-LTE תאפשר צפייה בתכני וידיאו באיכות גבוהה , צילום: שאטרסוק פרישת רשת ה-LTE תאפשר צפייה בתכני וידיאו באיכות גבוהה | צילום: שאטרסוק פרישת רשת ה-LTE תאפשר צפייה בתכני וידיאו באיכות גבוהה , צילום: שאטרסוק

פלאפון השיקה באוגוסט את רשת הדור הרביעי, על תדר זמני ברוחב 5 מגה הרץ שקיבלה בהשאלה ממשרד התקשורת. לקראת סוף השנה צפוי להעירך מכרז התדרים בו ימכרו תדרים נוספים שיאפשרו לחברות הסלולר להציע רשת דור רביעי באיכות ומהירות גבוהה יותר.

קצבים של עד 450 מגה ביט בשנייה

באריקסון ציינו כי "הציוד שתספק החברה יתמוך גם בטכנולוגית ה-Advanced LTE, שנמצאת בתחילת דרכה בעולם, ותאפשר לפלאפון להגיע לקצבי שיא של עד 450 מגה ביט בשנייה בהורדת נתונים".

גיל שרון, מנכ"ל פלאפון אמר כי "פלאפון נמצאת בשלבים מואצים של פרישת רשת הדור הרביעי. החלטנו להמשיך עם אריקסון כספק יחיד גם ברשת הדור הרביעי, כפי שעשינו בדור השלישי. אסטרטגיה זו הוכיחה עצמה כאשר העמדנו את הרשת המהירה והאיכותית בישראל, וזו מטרתנו גם עתה..

רשת דור רביעי (LTE) מאפשרת מהירות גלישה גבוהה ביותר, פי כמה מהרשתות הקיימות. הקצבים הגבוהים יוצרים חוויית גלישה יוצאת דופן ומאפשרים צפייה בתכני וידיאו באיכות גבוהה בהרבה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות