אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הכלכלה מזהיר: היכל הספורט ארנה בירושלים מהווה סכנה לציבור צילום: עמית שאבי

משרד הכלכלה מזהיר: היכל הספורט ארנה בירושלים מהווה סכנה לציבור

מינהל הבטיחות במשרד הכלכלה טוען כי ההיכל נפתח למבקרים למרות שלא קיבל את כל אישורי הבטיחות הנדרשים ולמרות שעדיין מבוצעות עבודות בנייה במקום. עיריית ירושלים שוללת את הטענות: "הארנה בטוחה לקיום אירועי תרבות וספורט"

16.09.2014, 17:47 | דוד רפאלי
מינהל הבטיחות במשרד הכלכלה מזהיר כי היכל הספורט "ארנה" בירושלים מהווה סכנה לציבור, משום שטרם קיבל את כל אישורי הבטיחות. המינהל פנה היום ללשכת ראש עיריית ירושלים ניר ברקת והודיע כי הוא רואה בחומרה מתן אישור לקיום אירועים במקום.

למרות שהמקום טרם קיבל את אישורי הבטיחות של מהנדס הקונסטרוקציה ומהנדס החשמל, ולמרות שעדיין מבוצעות עבודות בנייה במקום המסכנות את הנמצאים בסביבת היכל הספורט, העירייה עצמה חנכה את ההיכל ביום חמישי האחרון, אתמול (ב') נערך משחק הכדורסל הראשון בהיכל, והיום (ג') צפוי להיערך משחק נוסף.

היכל הספורט ארנה בירושלים, צילום: עמית שאבי היכל הספורט ארנה בירושלים | צילום: עמית שאבי היכל הספורט ארנה בירושלים, צילום: עמית שאבי

"אנו רואים בחומרה את התנהגותה של עיריית ירושלים", אמרה ראש מינהל הבטיחות במשרד הכלכלה, ורדה אדוארס, "לא רק שהעירייה הפרה את הוראות החוק בנותנה אישור לקיים אירועים במקום, אלא אף היא עצמה מקיימת אירועים במקום שאין לו אישורים כנדרש בחוק ומסכנת בכך את שלום הציבור". אדוארדס קראה לציבור להימנע מלהשתתף באירועים שבהיכל.

"במקום עדיין מתבצעות עבודות – אנשים עלולים ליפול, למעוד, להיתפס", מזהיר זאב דיבסק, מנהל תחום במינהל הבטיחות. "הארנה, כמו כל בית עסק אחר, אמורה להתחיל לפעול רק לאחר שהיא מקבלת רישיון עסק. העירייה לא יכולה להוציא רישיון עסק לפני שהיא מקבלת את האישור של משרד הכלכלה בכל מה שנוגע לבטיחות של העסק וסביבתו. נכון לרגע זה, עדיין לא התקבל אישור של משרד הכלכלה. אנחנו התנינו את האישורים שלנו בקבלת אישורים וביצוע כל מיני פעולות שנדרשו לשפר את מצב הבטיחות. מחר בבוקר ניפגש עם מנכ"ל עיריית ירושלים ונציגי ההיכל, ונסביר להם בדיוק מה הבעיות, ומה צריך לטפל ומה צריך לתקן".

מעיריית ירושלים נמסר כי היא "דוחה בתוקף את ההודעה חסרת האחריות של מינהל הבטיחות במשרד הכלכלה, באשר להיכל הפיס ארנה בירושלים. העירייה מבהירה באופן חד משמעי כי הארנה בטוחה לקיום אירועי תרבות וספורט וכי קיימים אישורי הבטיחות הנדרשים. באשר לעבודות המתקיימות על גג המבנה – הן אינן מתקיימות בזמן האירועים. העירייה מצרה על ההיסטריה והפחד שביקשה ראש המינהל ליצור בציבור, ובמקום לבצע עבודה מקצועית מול צוותי ההקמה, כפי שעשו כל שאר הגורמים המאשרים, בחרה לזרוע בהלה בתקשורת".

בתגובה לטענות העירייה כי ההיכל קיבל את כל האישורים – טוענים במינהל הבטיחות כי האישורים ניתנו שלא כדין על ידי העירייה, וכי רק המינהל הוא הגורם המוסמך בחוק להעניק את האישורים – ולא העירייה. על פי הערכות של גורמים במינהל הבטיחות יקח כחודש ימים עד שכל התיקונים והשינויים בהיכל יושלמו ויתקבלו כל האישורים הנדרשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות