אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלושה מותגי קרייזלר חדשים צפויים להגיע לארץ ב־2015

שלושה מותגי קרייזלר חדשים צפויים להגיע לארץ ב־2015

לכלכליסט נודע כי איילון מוטורס, המייבאת כיום את רכבי פורד ביבוא מקביל, קיבלה אישורים ראשוניים ליבוא רכבי הקונצרן האמריקאי. היא תתחרה ביבואנית, מכשירי תנועה

17.09.2014, 08:17 | תומר הדר

שלושה רכבים חדשים של קונצרן הרכב האמריקאי קרייזלר צפויים להגיע לישראל ביבוא מקביל במהלך השנה הבאה, כך נודע ל"כלכליסט".

לפני כמה שבועות קיבלה חברת איילון מוטורס, המייבאת כיום את רכבי פורד ביבוא מקביל, אישורים ראשוניים מסוכן של חברת קרייזלר בארה"ב ליבוא של רכבי הקונצרן האמריקאי. יבוא מקביל הנו יבוא של מכוניות חדשות אשר מתבצע שלא ישירות דרך יצרן הרכב. כיום, כשלקוח רוכש מכונית חדשה דרך יבואן רכב ותיק, היבואן רוכש את המכונית ישירות מן היצרן. לעומת זאת, ביבוא מקביל היבואן רוכש את הרכב מסוכן של היצרן. במקרה המדובר צפויים הרכבים להגיע באמצעות סוכן של קרייזלר בארצות הברית.

וואן חדש של קרייזלר? וואן חדש של קרייזלר? וואן חדש של קרייזלר?

כיום פעילות בישראל שתי חברות העוסקות ביבוא מקביל של רכבים: איילון מוטורס, שהיתה החברה הראשונה שנכנסה לתחום עוד בשנה שעברה עם רכבים מסוג פורד; וחברת הליסינג וההשכרה אלבר המשווקת את רכבי היצרניות היפניות טויוטה, לקסוס והונדה ביבוא מקביל. כפי שנחשף ב"כלכליסט", לאחרונה ביצעה איילון מוטורס גם בדיקות היתכנות ליבוא של מכוניות מדגם מרצדס.

קונצרן קרייזלר מאגד את פעילותן של שלוש חברות שונות: קרייזלר, ג'יפ ודודג'. מכוניות הקונצרן מיובאות ארצה על ידי היבואנית הוותיקה מכשירי תנועה. בין הדגמים שאינם מיובאים כיום לארץ בידי מכשירי תנועה ניתן למנות את המכונית המשפחתית דודג' דארט. המבוססת על פלטפורמה המשותפת בין היתר גם לאלפא רומיאו ג'ולייטה. באיילון מוטורס אישרו את הדברים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות