אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתן יעקבסון זוכה מההאשמות לפיהן סייע בהפצת מרשמי תרופות לא תקפים צילום: שוגר דיויד

נתן יעקבסון זוכה מההאשמות לפיהן סייע בהפצת מרשמי תרופות לא תקפים

איש העסקים הישראלי-קנדי הואשם בארה"ב כי הפיץ את המרשמים באמצעות בית מרקחת מקוון, הודה באשמה אך ביקש לחזור בו ומשרד המשפטים האמריקאי לא התנגד

16.09.2014, 23:16 | גולן חזני

איש העסקים הישראלי-קנדי, נתן יעקבסון, זוכה אתמול (ב') מכל ההאשמות נגדו, לפיהן לקח חלק במזימה להפיץ מרשמים לא תקפים לתרופות באמצעות בית מרקחת מקוון. זאת לאחר ששופטת בבית המשפט המחוזי בארה"ב נענתה לעתירה שהגיש יעקבסון לבטל את הודאתו באשמה, ובהתאם ביטלה גם את כל סעיפי האישום בכתב האישום שהוגש נגדו.

 , צילום: שוגר דיויד צילום: שוגר דיויד  , צילום: שוגר דיויד

יעקובסון עזב את הארץ במפתיע ב-2012, תוך שחברת הסליקה פייג'יאה שעסקה במתן שירותי תשלום באינטרנט והיתה בבעלותו, הפסיקה את פעילותה והותירה חובות לספקים. יעקבסון (57), גדל בוויניפג, קנדה, שירת בצה"ל, ואת הונו צבר בעיקר בעסקים ברוסיה ובארץ.

ב-2007, הגיש משרד המשפטים האמריקאי כתב אישום נגד יעקבסון. חברת עיבוד התשלומים של יעקבסון סיפקה שירותים לאותו בית מרקחת מקוון, שלפי טענות משרד המשפטים פעל שלא כחוק. בעצת עורך דינו לשעבר, הודה יעקבסון באשמת הלבנת הון. מתן גזר הדין שלו נדחה במשך מספר שנים.

יעקבסון, שמיוצג כעת על ידי משרד עורכי הדין קולי, הגיש עתירה לבית המשפט המחוזי בארה"ב ב-2013 בבקשה לבטל את הודאתו באשמה. לפי העתירה, יעקבסון לא ביצע את העברה עליה הודה באשמה, אך קיבל עצות לא טובות מעורך דינו לשעבר. בית המשפט המחוזי הורה לקיים שימוע על הראיות העתירה, במהלכו עורך הדין לשעבר העיד במשך שלושה ימים. אולם לפני שלב החקירה הנגדית, הודיעו במשרד המשפטים כי אינם מתכוונים להתנגד לעתירה לבטל את ההודאה באשמה ולבטל את האישומים המקוריים.

השופטת ג'ניס סמרטינו קיבלה את העתירה וביטלה את ההודאה באשמה, לאחר שמצאה שיש "סיבות צודקות והוגנות לעשות זאת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות