אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הושלם פינוי 5 משפחות נוספות משכונת גבעת עמל בת"א

הפינוי בוצע במסגרת צו של בימ"ש. שתיים מבין חמש המשפחות הגיעו אמש לסיכום עם חברת אלעד מגורים, את השלוש האחרות פינתה הבוקר המשטרה; נגד כ-20 משפחות נוספות תלויים ועומדים הליכים משפטיים

17.09.2014, 12:51 | יעל דראל

כיממה לאחר ההפגנה שקיימו כ-150 מתושבי גבעת עמל, הממוקמת בחלקה הדרומי של שכונת בבלי בתל אביב, הסתיים לפני שעה קלה פינוי עוד 5 משפחות. נגד כ-20 משפחות נוספות תלויים ועומדים הליכים משפטיים, והן עוד לא הגיעו להסכמות על פינוי. 

קראו עוד בכלכליסט

הפעולה החלה הבוקר (ד') כשהמשטרה הגיעה לפנות את 3 המשפחות האחרונות, שעימם לא הגיעה חברת אלעד מגורים, בשליטת יצחק תשובה, להסכם פינוי מרצון. ביומיים האחרונים, הגיעו שתי משפחות להסכמות עם אלעד מגורים שפינו את המקום היום. על פי ההערכות, כל משפחה שהסכימה להסדר עם חברת אלעד מגורים, קיבלה כ-1.75 מיליון שקל פיצוי.

"הפינוי התחיל בשעה רבע לשבע, ואחד התושבים שאמור להתפנות היום התבצר בביתו עם בלון גז, והתחיל להשתולל עד שהמשטרה השתלטה עליו, אבל היום הזה יהיה ארוך, הוא לא ייגמר בקרוב כי לא נסכים לאופן הפינוי הזה", אמרה ל"כלכליסט" מלי אלפסי, תושבת השכונה.

אלפסי ציינת כי "יש כרגע בחוץ כ-150 מפגינים ואנחנו מוחים על אופן הפינוי, אנשים גרים פה 71 שנה, זורקים אותם לפני ראש השנה וישבו פה רק עם משפחה אחת אתמול בלילה כדי להגיע להסכם. עם כל השאר החברה לא ישבה, והם מנהלים את המשא ומתן איך שבא להם, כל פעם מציעים סכומים אחרים. אבל צריך להבין, בשביל 500 אלף שקל אנשים לא יעזבו פה מרצון ויילכו לרחוב, זה הבית היחידי שיש להם".

רונית כהן, מתושבות השכונה, ציינה כי "בשעה זו יש שלושה בתי אב שהשוטרים יושבים אצלם בבית ויש כבר משאיות הובלה מחוץ לבית. כלומר בפועל, הליך הפינוי כבר החל. מדובר במשפחות קשות יום אבל תשובה מצפצף על חולדאי, שביקש לא לפנות את התושבים בערב החג".

כהן הוסיפה כי "ועד השכונה כבר הודיע לכל הגורמים – בין השאר גם לעירייה וליזמים – שנהיה מוכנים להתפנות בהסכם קולקטיבי, אבל לא בכוח ולא בצווים. אנחנו בסך הכל מבקשים מתווה פינוי באותו אופן שגובש בשטח של מגדלי אקירוב, על פי קריטריונים ברורים. אבל במקום, זורקים היום בכוח אנשים בני 60 ו-70 שנולדו בשכונה".

אמש כאמור הפגינו כ-150 מתושבי גבעת עמל כנגד הפינוי הצפוי ואף חסמו את התנועה בדרך נמיר, בסמוך לשכונת בבלי. אתמול בוצעה גם פנייה רשמית של מספר חברי מועצת עיריית תל אביב להעלות לסדר היום את סוגיית הפינוי.

הפגנה בגבעת עמל (ארכיון), צילום: צביקה טישלר הפגנה בגבעת עמל (ארכיון) | צילום: צביקה טישלר הפגנה בגבעת עמל (ארכיון), צילום: צביקה טישלר

מאלעד ישראל מגורים נמסר בתגובה: "כל ערכאות השיפוט במדינת ישראל, מהשלום ועד לעליון קבעו באופן חד משמעי שמדובר באנשים שיושבים שלא כחוק על אדמות פרטיות ושיש לפנותם שכן הם פועלים שלא כדין ובניגוד לחוק. חברת אלעד ישראל מגורים קיימה משא ומתן ארוך ורציף עם התושבים במשך החודשים האחרונים כדי להגיע איתם להבנה והסכמה וזאת למרות האמירות החד משמעיות של בתי המשפט שקבעו שיש וניתן לפנות את האנשים ללא מתן פיצוי כלשהו. עם הרוב המכריע של המפונים הגענו להבנות והסכמות ואנו נמשיך לפעול בשיתוף פעולה עם הרשויות והגורמים הרלוונטים כדי ליישם את הוראות החוק ולפתח את השטחים לרווחת התושבים והסביבה". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
ל 71 - צר לי לבשר לך
אבל אין ולא היה דבר כזה פלסטין. ודיירים שיגידו תודה שגרו 50 שנה על אדמה שלא שייכת להם. אם לא טיפלו במצוקת דיור שלהם לפני 50 שנה ועכשיו מנסים לעשות פוזות על בעל הקרקע - אז הוא יוציא להם את המיץ ולא יתן להם דירה בשווי פי 100 מהחירבה שבו הם התבצרו. לקבל 1.75 מיליון ש"ח ולעזוב? זה ליגה של סכום ואפשר לקנות אחלה דירה בנתניה או חיפה. אז שלא יתבכיינו. לא מתאים? שיחיו בחוץ בשיחים של תל אביב
נויז  |  29.04.19
10.
תשובה יש חוק של בתי משפט וחוק של חמלה, תזכור מה אמא שלך הייתה אומרת
ברור שחלק מהתושבים זכאים לפיצוי מאחר ונשלחו לגור על ידי בן גוריון בעצמו ברור שחלק אחר של התושבים תופס טרמפ מאחר והוא דור שני ולא באמת מגיע פיצוי על פלישה ברור שחלק מהדיירים כבר מזמן לא גר בשכונה ורק מחזיק שם בתים בשביל הפיצוי אבל גדול תשובה, הצווים שנתן לך בית המשפט לפינוי התושבים בכח אינם תקפים בבית המשפט של מעלה , בבית המשפט שלפיו חייה אמא שלך, תשאל אותה (אם היא בחיים) היא תגיד לך תסתדר איתם ואפילו אם תצא קצת פרייר לא נורא, כי אתה הולך לעשות שם עסק ענק ולא עושים עסק ענק ומרוויחים על גב עניים לא אצל הטריפוליטאים
אבי , ראשון לציון  |  19.09.14
8.
ערכו של בית המשפט ?
כאשר בית המשפט עומד פעם אחר פעם עם החזקים / העשירים / אנשי ההון אין לנו אלא להשלים ש... לבית המשפט הישראלי אבד הצפון המוסרי ובית המשפט הישראלי איבד את בסיס האמון מלקוחותיו אני קורא לכנסת ולממשלה לפרק את בתי המשפט בישראל, ראשית חוכמה לפטר את כל השופטים, לאלתר. ולהקים מערכת מוסרית יעילה חוקית, תחתיה אם הגופים המופקדים על החוק, הכנסת הממשלה, לא יבצעו העבודה, סופה של החברה הישראלית כחברה דמוקרטית עלול להיות קרוב, קרוב מכפי שאנחנו חושבים
כלום  |  18.09.14
לכל התגובות