אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חדש מ-IBM: מחשב על להמונים

חדש מ-IBM: מחשב על להמונים

מעתה, יוכלו חברות לחבר את מסדי הנתונים שלהן אל ווטסון לצורך שירותי ניתוח עסקי מתקדם בענן. מנהלים יוכלו לקבל תשובות לשאילתות בשפה טבעית, כגון "אילו צרכנים מאילו שווקים יתעניינו במוצר שלי". בשלב הראשון, השירות יוענק בחינם

17.09.2014, 15:29 | רפאל קאהאן

IBM הודיעה אתמול (ג') על השקת שירות ענן חדש שמבוסס על מחשב העל ווטסון. השירות יאפשר לארגונים לקבל ניתוח מידע עסקי במודל פרימיום (freemium), בממשק שנשען על שפה טבעית.

קראו עוד בכלכליסט

למשל, עסק שירצה לקבל ניתוח של מידע לרגל השקה של מוצר יוכל להעלות את המידע לענן של ווטסון ולקבל ניתוח על ידי הזנת השאלה "אילו צרכנים מאילו אזורים יתעניינו במוצר החדש?" או "כמה יחידות כדאי להזמין לקראת תקופת החגים?".

להפעיל את שירות ניתוח של ווטסון זה פשוט להפעיל את שירות ניתוח של ווטסון זה פשוט להפעיל את שירות ניתוח של ווטסון זה פשוט

המערך מספק שירות ניתוח ביג דאטה באופן שקוף וללא צורך בשימוש בכלים כגון מסדי נתונים, שדורשים תחזוקה ותפעול של השאילתות על ידי מהנדסים. שירות הווטסון אנליטיקס (Watson Analytics) הוא פיתוח של כלי האינטליגנציה המלאכותית ש-IBM פיתחו ומסוגל להתמודד עם ניתוח של כ-500 גיגה-בייט מידע בשנייה, כך על פי החברה.

מחשב על (כמעט) בחינם

לדברי אליסטר רני, מנהל חטיבת האנליטיקס של IBM, ניתן יהיה לקבל תחזיות על בסיס מידע היסטורי שיאפשרו להעריך את כמות העסקאות שיתבצעו בתקופה מסוימת. עוד יכולת של השירות היא האפשרות ללמוד על ההטבות שמסייעות באופן היעיל ביותר לשימור עובדים או לקוחות.

שירות ווטסון אנליטיקס יושק בחודשים הקרובים בתצורת בטא. כרגע לא ברור כיצד IBM מתכננת לתמחר את השירות, אך לפי InformationWeek, השירות הבסיסי יסופק בשלב ראשון בחינם, כאשר ניתוח של כמויות גדולות יותר של מידע יתאפשר בתשלום.

כרגע השימוש בשירות יתאפשר רק דרך אתר ייעודי, אולם ב-IBM כנראה גם יפתחו אפליקציה למכשירי מובייל, מה שיהפוך את השימוש בו להרבה יותר נפוץ. אם וכאשר תושק האפליקציה, הפלטפורמה הראשונה שתיהנה ממנה יהיה כנראה האייפד, במיוחד לאחר החתימה לפני כחודשיים על הסכם שיתוף הפעולה בין החברה לאפל.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות