אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלל קוברינסקי, דני וסלי ואורי שני, הכוורת הקרובה של שר האוצר צילום: עמית שעל

הלל קוברינסקי, דני וסלי ואורי שני, הכוורת הקרובה של שר האוצר

כל החלטה חשובה של יאיר לפיד עוברת מראש פירוק לגורמים אצל חבריו הקרובים והנאמנים ביותר

22.09.2014, 09:46 | רוני זינגר
שר האוצר יאיר לפיד נכנס לעולם הפוליטי וללשכת שר האוצר כשהוא מגובה במטבחון נאמן וקרוב. אין החלטה חשובה אחת שלפיד מקבל בלי שהוא דן בה עם שלושת החברים־יועצים הקרובים ביותר. הם לא מקיימים מפגשי פורום קבועים, אבל מתוך רשימת "אנשי הקשר" בטלפון הסלולרי של לפיד דני וסלי, הלל קוברינסקי ואורי שני הם מהמחויגים ביותר.

דני וסלי ויאיר לפיד, צילום: עמית שעל דני וסלי ויאיר לפיד | צילום: עמית שעל דני וסלי ויאיר לפיד, צילום: עמית שעל

שלושתם שותפים למטרה אחת: לקדם את לפיד צעד אחד במעלה הפוליטיקה הישראלית אל מרכז שולחן הממשלה, אף שהדרך עוברת בשדה המוקשים של משרד האוצר שאליו נכנס לפיד בתקופה קשה, בלי כל ניסיון מתאים, וכשהוא נושא תקוות עצומות.

הקרוב מכולם הוא ראש מטה שר האוצר דני וסלי, בעבר מפיק תוכנית הטלוויזיה של לפיד ומי שליווה אותו מתחילת ההרפתקה הפוליטית. וסלי מעורב עד הפרטים האחרונים בכל תחומי העשייה של לפיד.

הלל קוברינסקי, צילום: שאול גולן הלל קוברינסקי | צילום: שאול גולן הלל קוברינסקי, צילום: שאול גולן

הייעוץ והאסטרטגיה בתחום המדיני־פוליטי נתונים בידיו של קוברינסקי, "האיש שמאחורי לפיד". איש העסקים, שעשה הון עתק כשמכר את חברת אינטרווייז לחברת התקשורת הבינלאומית AT&T, היה אחראי על המשא ומתן הקואליציוני של יש עתיד, וכיום הוא האיש שיושב בבתי קפה, מתחזק קשרים פוליטיים ובוחן בריתות אפשריות. בעולם הפוליטי מדברים לאחרונה על קשר חם שנוצר בינו לשר החוץ אביגדור ליברמן, שאך לפני חודשיים הודיע על פירוק השותפות עם הליכוד. קוברינסקי השתתף בישיבות הנהלת האוצר ולפיד ניסה למנותו לוועדת יוחנן לוקר לבחינת תקציב הביטחון, מינוי שלא יצא לפועל לאחר התנגדותו של שר הביטחון וגורמים נוספים.

אורי שני, צילום: אוראל כהן אורי שני | צילום: אוראל כהן אורי שני, צילום: אוראל כהן

לשני, שאיתו לפיד מיודד זמן רב, משבצת מצומצמת יותר משני קודמיו, אולם משקלו רב. לפיד סמך את ידיו על מי שהיה ראש לשכתו של אריאל שרון ויו"ר עמידר, שטווה עבורו את תוכנית הדגל הכלכלית־פוליטית שלו כשר אוצר - 0% מע"מ ברכישת דירה ראשונה. שני, שמשמש גם כיועץ לקבינט הדיור, המשיך ושכנע את לפיד שמדובר בתוכנית מצוינת, גם כשאיש מכלכלני ישראל לא חשב כך.

נוסף ליועצים שאינם אנשי ציבור, יש לציין גם את יו"ר סיעת יש עתיד בכנסת ח"כ עפר שלח, חברו ואיש אמונו של לפיד שמשמש כראש השלוחה הפרלמנטרית של ראש התנועה והיועץ הקרוב בעניינים מדיניים־ביטחוניים. שלח לא היה רוצה לראות את עצמו כמי שעוסק בסגירת דילים, אך לקראת העברת התקציב והערפל הפוליטי שמתעבה סביבו, עבודת הצוות של מרובע היועצים תכריע את עתידו של לפיד, ובמידה רבה את העתיד הכלכלי של כולנו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות