אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אופנוע ההארלי המיתולוגי מ"אדם בעקבות גורלו" מוצע למכירה פומבית צילום: profilesinhistory.com

אופנוע ההארלי המיתולוגי מ"אדם בעקבות גורלו" מוצע למכירה פומבית

האופנוע הוא היחיד ששרד מארבעת האופנועים שכיכבו בסרט הקלאסי, לאחר שעלה באש ושוחזר. המוכר: אספן מלוס אנג'לס. כמה יקבל עבורו?

18.09.2014, 12:40 | שירות כלכליסט

אופנוע ההארלי "קפטן אמריקה" המיתולוגי, שעלו רכב פיטר פונדה בסרט "אדם בעקבות גורלו", עומד שוב למכירה.

המוכר הוא מפתח נדל"ן ואספן מזכרות מלוס אנג'לס בשם מייקל אייזנברג המחזיק באופנוע כבר שנה, מקווה למכור אותו תמורת מיליון דולר שמכירה הפומבית שתתקיים ב-18 אוקטובר.

האופנוע מהסרט הקלאסי. תמורת מיליון דולר הוא שלכם, צילום: profilesinhistory.com האופנוע מהסרט הקלאסי. תמורת מיליון דולר הוא שלכם | צילום: profilesinhistory.com האופנוע מהסרט הקלאסי. תמורת מיליון דולר הוא שלכם, צילום: profilesinhistory.com

זהו האופנוע היחיד ששרד מארבעת האופנועים שכיכבו בסרט הקלאסי מ-1969- שניים שעליהם רכב דניס הופר ושניים מדגם "קפטן אמריקה" של פיטר פונדה, לפי CNN. כל האופנועים נגנבו חוץ מהאחד המדובר, וזאת משום שהוא הועלה באש עבור הסצנה האחרונה של הסרט.

פונדה העניק את שרידי האופנוע השרוף לדן האגרטי – המכונאי שהיה אחראי למצבם התקין של האופנועים במהלך הצילומים. הגרטי שיפץ את האופנוע והשיבו למצבו המקורי.

ב-2002 מכר האגרטי את האופנוע לנשיא מוזיאון האופנועים הלאומי בארה"ב שבתורו מכר אותו לאייזנברג תמורת סכום חסוי.

אייזנברג החזיק את האופנוע במחסן ומידי פעם עשה עליו סיבוב ברחובות. "אם אתה רוצה לבצע פנייה, אתה צריך לעשות הזמנה מראש", צחק אייזנברג, בהתייחסו למזלג הקדמי הארוך בצורה קיצונית של האופנוע.

כעת הוא מוכר את הפריט והתחייב לתרום נתח מההכנסות לארגון למען בעלי החיים האמריקאי (American Human Society).

ג'ו מדלינה, מנכ"ל בית המכירות Profiles in History, אמר שהוא ואייזנברג מעריכים את שוויו של האופנוע ב-1 מיליון על בסיס מכירות שני אופנועים מיתולוגיים אחרים ומקווים שבשל מעמדו יקבלו אך יותר מכך.

"אופנוע זה מייצג דור שלם. הוא מיצג חופש", אמר אייזנברג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות