אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תקציבי השכר המקסימלים בלה ליגה: 1.28 מיליארד יורו צילום: איי פי

תקציבי השכר המקסימלים בלה ליגה: 1.28 מיליארד יורו

היומון הספרדי MARCA חשף את הסוד הגדול ביותר בכדורגל הספרדי: "תקרות השכר" של הכדורגל הספרדי. כצפוי, ברצלונה וריאל מדריד יכולות להרשות לעצמן לשלם הרבה יותר משאר קבוצות הליגה

18.09.2014, 15:02 | שירות כלכליסט

היומון הספרדי MARCA חשף את הסוד הגדול ביותר בכדורגל הספרדי. העיתון קיבל גישה לנתוני השכר בליגה וחשף כי עלות השכר בליגה הבכירה בספרד עשויה לעמוד על 1.28 מיליארד יורו, זאת אם כל מועדון ישלם כפי שהוא מורשה.

קראו עוד בכלכליסט

מסי נגד בילבאו. ברצלונה יכולה לשלם עד 347.9 מיליון יורו וריאל מדריד 328 מיליון יורו., צילום: איי פי מסי נגד בילבאו. ברצלונה יכולה לשלם עד 347.9 מיליון יורו וריאל מדריד 328 מיליון יורו. | צילום: איי פי מסי נגד בילבאו. ברצלונה יכולה לשלם עד 347.9 מיליון יורו וריאל מדריד 328 מיליון יורו., צילום: איי פי

ברצלונה עוקפת את ריאל מדריד בקרוב ל-20 מיליון יורו, ויכולה להרשות לעצמה לשלם את המשכורות הגבוהות ביותר. יש לה את ההכנסה הפנויה הגבוהה ביותר, שניתן להשתמש בה בין השאר לתשלום חוזים. עובדה זו מצביעה על הבריאות הפיננסית של ברצלונה, ששומרת על מאזן טוב בין ההכנסות וההוצאות, וכן מחזיקה בשורה של חשבונות ונכסים שעוזרים לה לפצות על ההגבלות הפיננסיות שהוטלו על ידי ליגת הכדורגל המקצועית (LPF). ריאל מדריד, אמנם מדורגת שנייה במדד זה, אך גם היא במצב פיננסי בריא. ברצלונה יכולה לשלם עד 347.9 מיליון יורו וריאל מדריד 328 מיליון יורו.

הדירוג הגבוה של שני המועדונים אינו מצביע על העדר חובות מצידם, אלא שהמאזנים שלהם, בהתאם לחוקים הנוכחיים של LPF, מצוינים, והם מייצרים מספיק הכנסות כדי להתמודד עם החובות.

לאחר שתי הענקיות של הלה ליגה, מדורגות מספר קבוצות השואפות לתואר, ביניהן אתלטיקו, סביליה וולנסיה. אולם גם במקרים האלה הפער הוא עצום: מעל 220 מיליון יורו.

אתלטיקו מדריד יכולה לשלם מקסימום 105 מיליון יורו, סביליה 78.6 מיליון יורו, ולנסיה 49.9 מיליון יורו ואתלטיקו בילבאו 49.9 מיליון דולר.

ויאריאל (44.2 מיליון יורו), ריאל סוסידאד (38.9 מיליון יורו) ואספניול (32.2 מיליון יורו) מובילות את "מעמד הביניים" של לה ליגה ומגרנדה (מקום 11 עם משכורת של 22.8 מיליון יורו) אין אף קבוצה שיכולה לשלם יותר מ-20 מיליון יורו. אלמריה, אלצ'ה, איבר וקורדובה בעלות תקציב שכר מקסימלי של פחות מ-15 מיליון יורו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות