אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כמה תשלמו על חדר ברוחב מטר? טרנד קפסולות השינה מגיע לת"א צילום: podtime.co.uk

כמה תשלמו על חדר ברוחב מטר? טרנד קפסולות השינה מגיע לת"א

טרנד פתרונות השינה הקומפקטיים שהחל ביפן, כובש את סצנת הטיולים בעולם והוא כבר בדרך לישראל; הכירו את בתי המלון של העתיד

20.09.2014, 23:03 | שירות כלכליסט

בקרוב יוכלו תיירים למצוא פתרונות שינה זולים בתל-אביב. קפסולות שינה חדשניות מתוצרת חברת פוד-טיים (Podtime) הבריטית יוקמו בעיר.

קפסולות השינה ופתרונות שינה קומפקטיים הולכים וכובשים את סצנת הטיולים ברחבי העולם. תחילת דרכם של תאים אלו היה ביפן שם הוקמו הקפסולות הראשונות בשדות התעופה.

בעתיד נראה כי תעשיית המלונאות תעבור יותר ויותר לקפסולות שינה. כבר עתה יש במקומות שונים בעולם קפסולות כאלה. הקפסולות של פוד-טיים, שרוחבן קצת מעל מטר ואורכן מעט יותר מ-2 מטרים, הן החידוש האחרון בתחום.

עיצוב הקפסולות הוא בעל קווים זורמים ומזכירה משהו מסרט עתידני. הבעיה היחידה היא שהקפסולות האלו מעט צפופות.

הקפסולות ליחידים מגיעות כקובץ של יחידות היוצרות ביחד "מלון קפסולות". עיצובן הפנימי של היחידות כולל תאורת LED, מראה, וילונות לפרטיות, חלל אחסון ננעל למזוודות. ניתן לחבר שתי קפסולות זו על גבי זו למיטת קומתיים.

מזרוני המיטות עשויים ספוג ויסקו-אלסטי, ויש גם מדפים וחריץ לכרטיסי זיכרון למיניהם.

החלק הטוב ביותר בעניין הוא שתמורת עלות שהייה של לילה אחד במלון רגיל, ניתן לשהות למשך חמישה לילות בקפסולה, כך על פי מנהל החברה, פול גרינדרוד. "כנראה שהדור הצעיר עם תקציב מצומצם ייהנה מהחיסכון", אמר גרינדרוד להאפינגטון פוסט.

פיתרון אחר שזוכה לתהודה הוא הסנוז-בוקס (Snooze-Box) – פתרונות שינה מודולאריים העשויים ממיכליות אחסון שאותם אפשר לערום זה על גבי זה בפסטיבלי מוזיקה ובאירועים נוספים בני ימים מספר.

"יש לנו כמה הסכמים להקמת הקפסולות בתל אביב ובהלסינקי ואנו בודקים גם אפשרויות בשדות תעופה", כך אמר ג'ון גריי, מייסד החברה, בראיון עיתונאי.

 

מזרוני המיטות בקפסולה עשויות ספוג ויסקו-אלסטי, צילום: podtime.co.uk מזרוני המיטות בקפסולה עשויות ספוג ויסקו-אלסטי | צילום: podtime.co.uk מזרוני המיטות בקפסולה עשויות ספוג ויסקו-אלסטי, צילום: podtime.co.uk

בתוך כל קפסולה: תאורת LED, מראה, וילונות לפרטיות, חלל אחסון ננעל למזוודות, צילום: podtime.co.uk בתוך כל קפסולה: תאורת LED, מראה, וילונות לפרטיות, חלל אחסון ננעל למזוודות | צילום: podtime.co.uk בתוך כל קפסולה: תאורת LED, מראה, וילונות לפרטיות, חלל אחסון ננעל למזוודות, צילום: podtime.co.uk

פיתרון קומפקטי. רוחבן של הקפסולות מעל מטר ואורכן מעט יותר מ-2 מטרים, צילום: podtime.co.uk פיתרון קומפקטי. רוחבן של הקפסולות מעל מטר ואורכן מעט יותר מ-2 מטרים | צילום: podtime.co.uk פיתרון קומפקטי. רוחבן של הקפסולות מעל מטר ואורכן מעט יותר מ-2 מטרים, צילום: podtime.co.uk

היפנים היו שם קודם. מלון קפסולות בטוקיו, צילום: נועה קסלר היפנים היו שם קודם. מלון קפסולות בטוקיו | צילום: נועה קסלר היפנים היו שם קודם. מלון קפסולות בטוקיו, צילום: נועה קסלר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות