אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין: GSK תשלם קנס של 490 מיליון דולר - הגבוה בתולדות המדינה צילום: בלומברג

סין: GSK תשלם קנס של 490 מיליון דולר - הגבוה בתולדות המדינה

במסגרת הפרשה שנחשפה ביולי 2013, חברת התרופות העבירה מאות מיליונים לסוכנויות נסיעות, ואלה ארגנו, לבקשתה כנסים מקצועיים לרופאים - בהם הועברו אליהם תשלומי שוחד

19.09.2014, 13:52 | שירות כלכליסט
סין הטילה קנס של 3 מיליארד יואן (488.8 מיליון דולר) על ענקית התרופות הבריטית גלקסו סמית קליין (GSK), בגין תשלום שוחד, כך לפי דיווח בסוכנות החדשות הממשלתית שינחואה. זהו הקנס הגבוה ביותר שהוטל בסין.

בנוסף לקנס, בית המשפט בצ'אנגשה דן את מארק ריילי, לשעבר מנהל החברה בסין, ועוד בכירים נוספים לתקופות מאסר הנעות בין שנתיים לארבע שנים. עם זאת ריילי גורש מסין - ולא ייכנס לכלא.

החקירה נפתחה ביולי 2013; לפי המשטרה, GSK הזרימה עד 3 מיליארד יואן לסוכנויות נסיעות; אלה ארגנו, לבקשת החברה, כנסים מקצועיים לרופאים בהם הועבר אליהם תשלומי שוחד.

מפעל של GSK בסין, צילום: רויטרס מפעל של GSK בסין | צילום: רויטרס מפעל של GSK בסין, צילום: רויטרס

בהצהרה שפרסמה GSK באתר שלה היא הדגישה כי הפעולות של החטיבה הסינית היוו "הפרה ברורה" של נהלי הממשל והחוקים של החברה. "סיום החקירה סביב הפעולות שלנו בסין הוא צעד חשוב. הפרשה גרמה לנו אכזבה עצומה - למדנו ונמשיך ללמוד ממנה, מסר מנכ"ל GSK אנדרו וויטי.

המדובר בפרשת השחיתות הגדולה ביותר של חברה זרה בסין מאז פרשת ריו טינטו ב-2009, שהובילה לכך שארבעה בכירים, בהם מנהל ממוצא אוסטרלי, נכלאו לתקופות של 7 עד 14 שנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות