אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ScholarGeek: מנוע חיפוש ללימודים ומלגות בחו"ל

הארוורד וקיימברידג' יקרות מדי? סטארט-אפ ישראלי פיתח מנוע חיפוש לאיתור מסלולי לימודים גבוהים והמלגות שניתנות עבורם. לאחר רישום בסיסי, ניתן לחפש מסלול ומלגה ב-500 האוניברסיטאות הטובות בעולם

20.09.2014, 12:10 | אסף גלעד
אוניברסיטאות עילית בחו"ל כמו הארוורד, סטנפורד או קיימברידג' תמיד יהיו משאת נפשם של בוגרי תואר ראשון או שני שמעוניינים לשדרג לעצמם את הקריירה. אבל מה קורה כאשר נאלצים לחפש מקומות אחרים? אז נכנסות לתמונה אוניברסיטאות יוקרתיות פחות, ולא רק בליגת הקיסוס או בקרבת לונדון.

קראו עוד בכלכליסט

סקולרגיק, סטארט-אפ ישראלי חדש, פיתח מנוע חיפוש לאיתור מסלולי לימודים גבוהים והמלגות שניתנות במסגרתן. לאחר רישום בסיסי, ניתן לחפש מסלול לימודים ב-500 האוניברסיטאות הטובות בעולם לפי דירוג שנגחאי, ולקבל מסלולי לימודים מתאימים ובנוסף לקבל את כל המלגות הניתנות לכל אחת מתכניות הלימודים.

מחיפוש פשוט של תכנית לימודי MBA בארה"ב התגלו 500 תוצאות המסודרות לפי גובה שכר הלימוד, כאשר הראשונה היא תכנית ה-MBA של אוניברסיטת יוטה, לאחריה אוניברסיטת קולורדו בבולדר. המנוע הציג באפשרות הבחירה הראשונה שלוש מלגות, אחת מהן היא מלגת מרטין לותר קינג שמשלמת לסטודנט 7,000 דולר בשנה. התפריט הוא עשיר וכולל מידע רב כמו מחיר, פירוט אפשרויות הספורט בכל אחת מהאוניברסיטאות ואפילו יחס הכמות בין גברים לנשים בכל אחת מהן. עם זאת, אין בו דירוג האוניברסיטה בכל אחד מדירוגי המוסדות האקדמיים.

האתר מאפשר גם התאמה של מסלול הלימודים לפי הרקע האקדמי של הסטודנט (ציון GMAT או תואר ראשון) וכן התאמה למלגה לפי הנתונים האישיים של הסטודנט.

לימודים בחו"ל? מומלץ לכולם

את החברה הקים אסף גלעד, עורך דין בהכשרתו שזכה למילגה של האיחוד האירופי ללימודי תואר שני במשפטים באוניברסיטת בריסל. "לימוד בחו"ל היא חוויה מרחיבת אופקים שמומלצת לכולם", אמר ל"כלכליסט". "זו חוויה שפותחת חשיבה ביקורתית ששונה לעיתים מהחשיבה האקדמית בארץ. ועם זאת, קל ללכת לאיבוד ולפספס מסלול לימודים שהיה יכול להיות מתאים מבחינת הדרישות של האקדמיה והשאיפות של הסטודנט. ישנם מכשולים רבים בדרך לבחירת המסלול הנכון בהם גודש המידע, פערי שפה, דרישות ותנאי סף רבים שמשתנים ממוסד למוסד שמקשים על הסטודנט. רציתי שיהיה מקום אחד שבו מרוכזים כל הנתונים האלה, ושאפשר יהיה לסנן תכניות לימוד לפיהן".

אוניברסיטת קולומביה. אולי יש שם מסלול בשבילך?, צילום: בלומברג אוניברסיטת קולומביה. אולי יש שם מסלול בשבילך? | צילום: בלומברג אוניברסיטת קולומביה. אולי יש שם מסלול בשבילך?, צילום: בלומברג

אתר Scholargeek.org נמצא עדיין בגרסת בטא וכולל סך הכל יותר מ-58 אלף תכניות לימוד לתארים שני ושלישי ב-500 אוניברסיטאות. לפי דיווח האתר, סך המלגות שהוא מרכז מגיע ל-2.5 מיליארד דולר.

סקולרגיק מעסיקה כיום 2 עובדים במשרדים ברמת גן וגייסה סיבוב סיד בהובלת פישמן השקעות.האתר שעלה לאוויר רק לפני חודש זכה בשלב הראשון בתחרות הסטארטאפים Vator.tv של פיטר תיל, המשקיע הראשון של פייסבוק. שלב הגמר, בהנחייתה של השחקנית ג'סיקה אלבה, יערך בתחילת חודש אוקטובר. כעת מצוי גלעד בסבב גיוס בכדי להרחיב את הצע מסלולי הלימוד גם לתואר ראשון ולהוסיף אוניברסיטאות נוספות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות