אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

לפיד: "המטרה היא להגיש את התקציב בקרוב"

שר האוצר מסר התייחסות קצרה בנוגע לסיכום שהושג עם נתניהו, לפיו תקציב הביטחון יגדל ב-6 מיליארד שקל ויעד הגירעון יעמוד על 3.4%; בנוגע לאשרור דירוגה של ישראל על ידי S&P מסר כי מדובר ב"הבעת אמון בכלכלה הישראלית"

20.09.2014, 16:22 | מיקי פלד

"אישור דירוג האשראי של ישראל אתמול הוא הבעת אמון בכלכלה הישראלית ובצעדים שנקטנו ואנו נוקטים היום", כך אמר לפני זמן קצר שר האוצר יאיר לפיד בהתייחסו להחלטת S&P אתמול (ו') בנוגע לדירוג ברמה של A+ באופק "יציב". לפיד אמר עוד כי "הובלנו לכך שנוכל לעמוד בלחימה בדרום, שהיתה הלחימה הממושכת ביותר מזה 30 שנה, ונוכל להעמיד גם תקציב חברתי ולקדם את חוק מע"מ 0% ללא העלאת מסים". לפיד הוסיף כי מחר (א') ייפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו לדון בהמשך העבודה על התקציב לשנה הבאה, ולדבריו, "המטרה היא להגיש את התקציב בקרוב".

קראו עוד בכלכליסט

על פי המסתמן בסיכום שהושג אתמול עם נתניהו, תקציב הביטחון יגדל ב-6 מיליארד שקל לעומת 2.5 מיליארד שקל שהאוצר היה מוכן לתת ו-11 מיליארד שקל שדרש משרד הביטחון. למעשה, מערכת הבטחון דרשה בנוסף עוד 8.5 מיליארד שקל בפריסה על פני 3-6 שנים למימון לקחי מבצע צוק איתן והשאלה האם צה"ל יקבל את הסכום בשנים הבאות נותרה פתוחה.

יאיר לפיד, צילום: נמרוד גליקמן יאיר לפיד | צילום: נמרוד גליקמן יאיר לפיד, צילום: נמרוד גליקמן

עוד לפי הסיכום, יגדל יעד הגירעון בתקציב השנה הבאה ל-3.4% במקום היעד המקורי של 2.5% ו-3.18% שהוגש כהצעה לראש הממשלה בשבוע שעבר. בנוסף סוכם כי החוק המעניק פטור ממע"מ לרוכשי דירה ראשונה יעבור, וכי לא יועלו מסים.

למרות זאת, עדיין יהיה צורך להעביר 2-3 מיליארד שקל לטובת הביטחון מתוך 8 מיליארד השקלים שמתווספים לתקציב 2015. כלומר, התוספת לביטחון תגיע על חשבון מערכות החינוך, הרווחה, הבריאות, תחבורה ועוד, שכבר ספגו קיצוץ של 2% בבסיס התקציב השנה ובשנה הבאה. יתר התוספת לביטחון תגיע כנראה מתקציב שיוגדר כחד-פעמי, כאילו לא מדובר בהוצאה שפורצת את המסגרת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
יאיר לפיד וביבי
ששני שקרנים מתווכחים אז השלישי מרוויח ונקווה שיהיה זה הציבור .אף ממשלה לא עושה משהו למען הציבור .כל ניבחר עושה קודם לביתו לכיסו ולמקורביו . נקווה שיצא משהו מהצהרות לפיד למען מחוסריי הדיור ..עשרות שנים לא בנו בארץ דירות 2.3 חדרים שלאנשים יהיה עים מה להתחיל .ניראה אותו משנה את המצב .אין עתיד לצעיריי ישראל |
רוני  |  21.09.14
לכל התגובות