אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר התחבורה הציע ליואב גלנט לכהן כיו"ר נתיבי ישראל צילום: עמית מגל

שר התחבורה הציע ליואב גלנט לכהן כיו"ר נתיבי ישראל

ל"כלכליסט" נודע כי לאחר שירדה מהפרק מועמדותו לרמטכ"ל פנה ישראל כץ לגלנט והציע לו את תפקיד היו"ר שלא אויש כבר שנה וחצי

21.09.2014, 07:04 | ליאור גוטמן

שר התחבורה ישראל כץ הציע ליואב גלנט בימים האחרונים את תפקיד יו"ר דירקטוריון חברת נתיבי ישראל (מעצ לשעבר). 

גלנט כיהן בשנתיים האחרונות כיו"ר נמקס אויל, חברת חיפושי הגז של בני שטיינמץ, ופרש ביוני האחרון. לאחרונה הוזכר שמו כמועמד לתפקיד הרמטכ"ל, אולם מועמדותו ירדה מהפרק לאחר ששר הביטחון משה (בוגי) יעלון הכריז שראש המטה הבא יגיע מתוך הצבא. בנוסף הוזכר לאחרונה כמועמד לתפקיד יו"ר צים, אולם גם זו ירדה מהפרק.

גלנט. האם ייענה לתפקיד?, צילום: אוראל כהן גלנט. האם ייענה לתפקיד? | צילום: אוראל כהן גלנט. האם ייענה לתפקיד?, צילום: אוראל כהן

אם גלנט ייענה בחיוב להצעה, המהלך צפוי לייצב את הנהלת החברה, שמתנהלת זה כשנה וחצי ללא יו"ר דירקטוריון קבוע; האחרון שכיהן בתפקיד היה שר החקלאות הנוכחי, יאיר שמיר.

גם המנכ"ל הנוכחי של נתיבי ישראל, שי ברס, הודיע כי יפרוש מתפקידו בנובמבר. ברס פורש, בין השאר על רקע הערכות כי דו"ח שצפוי לפרסם מבקר המדינה יוסף שפירא עלול להצביע על ליקויים לכאורה בהתנהלות החברה.

נתיבי ישראל היא זרוע הביצוע של משרד התחבורה בפיתוח תשתיות תחבורה בין־עירוניות, כמו גם שתי קווי הרכבת בצפון - עכו־כרמיאל וחיפה־בית שאן. החברה מנהלת פרויקטים בהיקף של 5–6 מיליארד שקל.

עובדיה עלי מועמד לרכבת

חברה אחרת מתחום התחבורה שאמורה לקלוט בקרוב בכיר חדש היא רכבת ישראל. בשבוע שעבר פרש משם דורון וייס, מי שכיהן כיו"ר הדירקטוריון בשנה האחרונה.

תקופתו של וייס תזכר גם בעיקר פסילת מועמדותו לתפקיד יו"ר הדירקטוריון פעמיים רצוף, כאשר הפסילה הראשונה הייתה לאחר שהליך המינוי הראשון שלו התגלה על ידי היועמ"ש כפגום. הסיבה: וייס היה חתום בין השאר על בקשת ההדחה של היו"ר הקודם אורי יוגב, כאשר וייס הוכרז כמועמד לתפקיד עוד בטרם קיום ישיבת ההדחה.

אחד השמות שעלה לאחרונה כמועמד השר כץ לתפקיד הוא עובדיה עלי, שכיהן כיו"ר רשות שדות התעופה בשלוש השנים האחרונות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

48 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

48.
אני לא מבין, חסרים שכירים בכירים מהאזרחות שיכולים לכהן כיו"ר??
כל הזמן תוקעים גנרל שהמומחיות שלו זה לנהל ארגון היררכי דיקטטורי צבאי, ופתאום מבקשים שהם ינהלו חברה אזרחית שבה הצורך לנהל אזרחים שונה כל כך מהניסיון בלתת פקודות לחיילים בני 18-21 ומעט קצינים בכירים בני 35. תנו למהנדס, רואה חשבון, איש שיווק בכיר, גיאוגרף עירוני בעלי ניסיון בניהול עירוני ותשתיות לנהל חברה כמו נתיבי ציבור לישראל במקום לאלוף בצבא שעדיף שיעבוד כיועץ בחברה בטחונית במקום כמנהל בחברה ציבורית עתירת תקציבים.
אלון , מושב נווה אילן  |  27.09.14
לכל התגובות