אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש לשכת עורכי הדין לא מוותר: משוב השופטים יתקיים בנובמבר צילום: עמית מגל

ראש לשכת עורכי הדין לא מוותר: משוב השופטים יתקיים בנובמבר

עו"ד דורון ברזילי הודיע כי המשוב יתקיים בעוד חודשיים למרות החרם עליו הכריזה הנהלת בתי המשפט שמתנגדת למהלך

21.09.2014, 10:42 | ענת רואה
9 שנים לאחר הפעם האחרונה בה ביצעה הלשכה משוב על השופטים, נראה כי זה אכן עומד לחזור: ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי, הודיע הבוקר כי ועדת המשוב של הלשכה החליטה לקיים משוב בחודש נובמבר הקרוב, כשתוצאותיו יאספו ויסוכמו במהלך חודש דצמבר.

קראו עוד בכלכליסט

בהודעת הלשכה נאמר כי הוועד המרכזי של הלשכה אישר ברוב מוחץ קיום משוב שופטים עוד בשנת המשפט הקרובה, וכי ועדת משוב השופטים שמונתה ע"י הוועד המרכזי, אימצה במלואו את שאלון המשוב שבוצע ב-2005. באותה עת עו"ד שלמה כהן היה ראש הלשכה והוביל את המשוב שגרם לקרע מתמשך בין השופטים ועורכי הדין. במקרה או שלא, ההודעה על המשוב מתפרסמת הבוקר כשבמקביל מתכנסת היום הוועדה למינוי שופטים.

ברזילי. לא מוותר, צילום: עמית שעל ברזילי. לא מוותר | צילום: עמית שעל ברזילי. לא מוותר, צילום: עמית שעל

שאלון המשוב מתבסס על טופס משוב פתוח בו התבקש כל עורך דין לדרג ולהעריך עד 9 שופטים של כל בתי המשפט ובתי דין בכל הערכאות בהם הופיע בשנה החולפת במספר הרב ביותר של דיונים. במסגרת הדירוג ניתנו ציונים מ-1 ועד 5 לשופטים בשמונה פרמטרים ובהם הכרת עובדות התיק, בקיאות בדין הרלוונטי, ניהול הדיון ביעילות, יחס לעדים, מתן אפשרות לחקירת עדים נאותה, יחס לעורכי הדין המופיעים אצלו, ניסיון להשיג פשרה בין הצדדים והערכה כללית לשופט.

עו"ד ברזילי מסר בהודעתו: "אני שמח שהוועדה קבעה כי משוב השופטים יתקיים עוד בנובמבר השנה. המשוב הוא כלי חיוני וחשוב להבראת המערכת המשפטית ולהחזרת האמון של הציבור הרחב במערכת זו".

גרוניס. מתנגד למהלך בתוקף, צילום: שאול גולן גרוניס. מתנגד למהלך בתוקף | צילום: שאול גולן גרוניס. מתנגד למהלך בתוקף, צילום: שאול גולן

ביוני 2015 יערכו הבחירות לראשות הלשכה ומוסדותיה. עו"ד ברזילי נבחר לתפקידו ביוני 2011, כשקמפיין הבחירות שלו התמקד רבות בהבטחה לערוך משוב על השופטים, אך בפועל ההבטחה הזו לא מומשה במשך 3 השנים הראשונות לכהונתו.

בעקבות הודעתו של ברזילי לפני כחודשיים כי בחודשים הקרובים יערוך משוב, הכריזה עליו הנהלת בתי המשפט חרם: נשיא ביהמ"ש העליון אשר גרוניס ומנהל בתי המשפט מיכאל שפיצר הנחו את השופטים להימנע מלהופיע באירועים של לשכת עורכי הדין, לרבות המכון להשתלמות של עורכי הדין. מנגד גרוניס ושפיצר ממשיכים בקשרים רגילים עם יריביו הפוליטיים של ברזילי, ראשי המחוזות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
עדר שופטים
טרם גיבשתי עמדה למשוב אבל עמדתי על השופטים והעומד בראשם הולכת ומתגבשת ולא לזכותם.תמהני,האם אין אף שופט שדעתו היא בעד המשוב?ואם אכן כל השופטים ללא יוצא מן הכלל תומכים בעמדת נשיאם,כולם גם מסכימים לחרם שהוא הטיל על ראש לשכת עורכי הדין רק מפני שזה הציג עמדה שונה מעמדתו?.ואתם חברי עורכי הדין ראשי המחוזות הפכתם לפוליטיקאים נבזיים והצטרפתם לחיסול הממוקד שעושה הנשיא לראש הלשכה רק מפני שהמהלך משרת את האינטרסים שלכם.רק אתמול תמכתם במשוב והיום במתק שפתיים ובפילפולי לשון אין כמוכם להסביר למה לא משוב עכשו.אל תתפלאו מהתדמית שלנו בציבור ואל תופתעו כשמחר החרב תתהפך עליכם.אני מעולם לא בחרתי ללשכת עורכי הדין ואני שב ומצהיר את שהצהרתי בעבר,אם יקום מועמד שמשנתו תתמצא בסעיף אחד שיאמר שעו"ד לא חייב להיות חבר בלשכת עורכי הדין,אצביע לו ואף אחזר על פתחי משרדי חברי המלומדים ואשכנעם להצביע כמוני.
אפרים גנץ , ל אביב  |  21.09.14
לכל התגובות