אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי משרד האוצר מצטרפים למאבק של עובדי הקבלן בדואר צילום: אוראל כהן

עובדי משרד האוצר מצטרפים למאבק של עובדי הקבלן בדואר

ההסתדרות הודיעה על שיבושים שיחלו מחר באוצר במסגרתם יפסיקו את העברות הכספים לספקים וגופים שונים. בתוך כך, איגוד לשכות המסחר פנה לביה"ד לעבודה בבקשה להוציא צו מניעה לעיצומי ההסתדרות

21.09.2014, 18:07 | מיקי פלד

עובדי משרד האוצר מצטרפים למאבק של עובדי הקבלן בדואר. ההסתדרות הודיעה לפני זמן קצר על שיבושים שיחלו מחר באוצר. בהסתדרות מאיימים כי ללא פתרון למבוי הסתום יפסיקו עובדי האוצר את העברות הכספים לספקים וגופים שונים, החל מספק הנייר של המשרד ועד לכספי תמיכות לגופים עימם יש למדינה חוזה. נכון לעכשיו לא ברור האם העיצומים יימשכו גם לאחר ראש השנה, אך במידה וכן, הדבר עשוי להוות כאב ראש לא קטן לאנשי האוצר.

 

מוקדם יותר היום הגיש איגוד לשכות המסחר בקשה לבית הדין הארצי לעבודה להורות להסתדרות להפסיק את עיצומי ההזדהות בשירות המדינה עם עובדי הדואר.

קראו עוד בכלכליסט

איגוד לשכות המסחר מבקש מבית הדין להוציא צו מניעה המורה על הפסקה מיידית של שביתות ההזדהות או על כל צעד ארגוני אחר. העיצומים בשירות המדינה החלו בשבוע שעבר בלשכות הבריאות, לשכות ההוצאה לפועל, רשות המסים ומהבוקר גם בקבלת הקהל בבתי המשפט והעברת מטענים יבשתיים בגבול ירדן ומצרים. כמו כן, באיגוד מבקשים מבית הדין להורות כי שביתות הזדהות נוספות ייערכו לכל היותר לשעה אחת בלבד ולא ללא הגבלה כפי שנעשה היום.

אוריאל לין , צילום: עמית שעל אוריאל לין | צילום: עמית שעל אוריאל לין , צילום: עמית שעל

לדברי אוריאל לין, נשיא האיגוד, "שביתת הסולידריות של ההסתדרות חורגת מכל פרופורציות וגלשה מעבר לקריטריונים של סבירות. ההסתדרות במקום לנהוג באחריות ולנהל משא ומתן ענייני ורציני באשר לעתידו של הדואר מעוניינת לעשות שימוש פסול בכוח כדי לכפות את אי היעילות של הדואר על חשבון משלם המיסים. זו היא גישה פסולה מיסודה. חברה עסקית בבעלות המדינה חייבת להתנהל ביעילות ולא לגלגל הפסדים על גב משלם המיסים". כבר בשבוע שעבר כתב לין לשרת הבריאות יעל גרמן כי הפסקת העבודה בלשכות הבריאות פוגעת בייבואני המזון, שאינם מקבלים אישורי ייבוא חדשים, והדבר אף עלול להוביל לעליית מחירים לקראת החגים.

בהסתדרות בחרו שלא להגיב לדברים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות