אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנטרופי ביקשה ואפריקה דוחה אישור עסקת בעלי עניין של 95 מיליון דולר עם דניה סיבוס צילום: רמי חכם

אנטרופי ביקשה ואפריקה דוחה אישור עסקת בעלי עניין של 95 מיליון דולר עם דניה סיבוס

במסגרת העסקה הייתה אמורה דניה לבצע עבודות קבלן בבניין משרדים של אפריקה ישראל במוסקבה. ההחלטה בעניין נדחתה עד להודעה חדשה

21.09.2014, 16:57 | אורן פרוינד

אישורה של עסקת בעלי העניין של דניה סיבוס לביצוע עבודות קבלן בהיקף של 95 מיליון דולר לפרויקט בניין משרדים של אפריקה ישראל ברוסיה נדחתה עד להודעה חדשה.

קראו עוד בכלכליסט

העסקה, שזכתה כבר לאישור וועדת הביקורת ודירקטוריון החברה לפני חודש, הייתה אמורה לבוא לאישורם של בעלי המניות ביום שני הבא, אולם נדחתה לבקשתה של חברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי, שביקשה ללמוד את העסקה לעומק.

 

מדובר בעסקה שנרקמה בין דניה סיבוס לאפריקה השקעות לפני חודש, לפיה הראשונה תבצע עבודות קבלן ראשי במתחם פרויקט "בסטסקיה" שבמוסקבה לבניית בניין משרדים בן 16 קומות בשטח כולל של 62 אלף מ"ר, הממוקם במרכז העסקים של העיר מוסקבה ומתוכנן כ"בניין ירוק".

רונן גינזבורג, מנכ"ל דניה סיבוס, צילום: עמית שעל רונן גינזבורג, מנכ"ל דניה סיבוס | צילום: עמית שעל רונן גינזבורג, מנכ"ל דניה סיבוס, צילום: עמית שעל

בהתאם לעסקה, דניה סיבוס אמורה לקבל על הפרויקט הזה 95 מיליון דולר ובנוסף נקבע כי ככל שדניה סיבוס תבצע הנדסת ערך (VALUE ENGINEERING) ותגרום בכך לחיסכון בעלויות הפרויקט היא תהיה זכאית גם לסכום בשווי של 50% מהיקף החיסכון.

דניה סיבוס היא זרוע התשתיות ובניה של אפריקה ישראל והיא פועלת בישראל, רומניה, רוסיה וארה"ב. הכנסותיה של דניה סיבוס, המנוהלת על ידי רונן גינזבורג, הסתכמו ברבעון השני בכ-672.5 מיליון שקל, ירידה של כ-6% לעומת הרבעון המקביל ב-2013. הירידה בהכנסות של דניה נבעו מירידה בתחום הבנייה למגורים בעקבות הקיפאון בשוק בעקבות תוכנית מע"מ 0 המתכוננת של יאיר לפיד, יחד עם קיטון בהכנסות של אפריקה מגורים עקב מסירת דירות רבות יותר ברבעון המקביל.

הרווח הגולמי של דניה סיבוס הסתכם בכ-49.5 מיליון שקל ברבעון השני (פי 2 לעומת הרבעון המקביל) והרווח הנקי (המיוחס לבעלי המניות) הסתכם בכ-18.1 מיליון שקל, לעומת הפסד של כ-11.6 מיליון שקל ברבעון המקביל. את המחצית הראשונה של השנה סיימה דניה סיבוס עם רווח נקי של כ-32 מיליון שקל לעומת הפסד של כ-3.3 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות