אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוקר אקווה לא מוכן למסור את הדו"ח שהכין צילום: ירון ברנר

חוקר אקווה לא מוכן למסור את הדו"ח שהכין

רו"ח עופר אלקלעי, החוקר של אקווה, טוען בתגובה לביהמ"ש כי דו"ח הבדיקה שהכין יועד לגאון אחזקות, ועל כן אין ביכולתו למסורו לגורם שלישי

22.09.2014, 08:01 | גיל קליאן

רו"ח עופר אלקלעי, החוקר של אקווה — החברה־הבת של גאון אחזקות הציבורית שקרסה — טוען כי דו"ח הבדיקה שהכין יועד לגאון אחזקות, ועל כן אין ביכולתו למסורו לגורם שלישי.

"דו"ח החקירה הוא רכושה של גאון אחזקות", כתב אלקלעי בתגובתו להחלטת בית המשפט, שחייבה אותו לנמק בתוך שלושה ימים מדוע לא לפרסם את דו"ח הבדיקה שלו. אלקלעי טוען כי יש לבטל את הבקשה שכן אין שום עילה לחשיפת דו"ח הבדיקה מול חברת התשתיות.

הבקשה לחשוף את הדו"ח הוגשה לבית המשפט על ידי עורכי הדין שי סיני ואלעזר עמר, המייצגים את חברת התשתיות מראשל"צ אלקבץ רפאל ובניו. החברה טוענת כי לי.ג פרץ, החברה־הבת של אקווה, חוב של 2 מיליון שקל כלפיה. בחברת השיפוצים מקווים כי חשיפת הדו"ח תספק עילה לתביעות אישיות נגד מנהליהן.

בשבוע שעבר נחשפו ב"כלכליסט" דו"חותיה של י.ג פרץ ומהם עלה כי נוסף לניהול כושל שהוביל לקריסת החברה במאי האחרון, תרמה להם מחיקת הלוואה של 11.5 מיליון שקל לשותף ולמנכ"ל יגאל פרץ, וזאת מסיבה לא ברורה.

הפחתת יתרת ההלוואה בדו"חות ניפחה את ההפסד בשורה התחתונה ב־2013, שצמח פי 110 ל־32.2 מיליון שקל. כמו כן, חלה באותה שנה עלייה לא מוסברת של 157% בעלויות שכר ההנהלה, ל־1.3 מיליון שקל. בדיקתו של אלקלעי לא הושלמה בהיעדר שיתוף פעולה מצד החברות. מסקנות הביניים שלו העלו חששות כבדים לגבי פעילותן, בין היתר לקיום בקרות לא תקינות.

כעת טוען אלקלעי כי מסירת הדו"ח תהיה הפרת חובת האמון שלו כלפי גאון אחזקות. גאון פרסמה בדיווח לציבור מה היו מסקנות הביניים של אלקלעי, אך עד היום לא חשפה את הדו"ח המלא.

עופר אלקלעי, צילום: ירון ברנר עופר אלקלעי | צילום: ירון ברנר עופר אלקלעי, צילום: ירון ברנר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות