אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הראל שרעבי: מנהל תחום פנסיה, אגף שוק ההון, משרד האוצר

הראל שרעבי: מנהל תחום פנסיה, אגף שוק ההון, משרד האוצר

האם יצליח לגרום למערכת הפנסיה לדאוג לחוסכים ולא רק לעצמה?

22.09.2014, 10:37 | שאול אמסטרדמסקי

החל מהשנה הראל שרעבי הוא האיש החזק בתחום הפנסיה במשרד האוצר. אחרי כמעט עשור באגף שוק ההון, שרעבי מכיר את מערכת הפנסיה כמו שמעטים מכירים אותה, וכעת הוא נדרש גם לנהל אותה. על כתפיו מוטלת המשימה הכמעט בלתי אפשרית להפוך את מערכת הפנסיה הישראלית לכזו שדואגת לא רק להישרדות של עצמה אלא גם לעתיד הכלכלי של החוסכים.

זה האתגר הגדול שמחכה לו הוא השאלה: איך מאזנים בין צרכי החוסכים הצעירים לאלה של החוסכים המבוגרים, שתכף יוצאים לפנסיה. מבלי להלאות במושגים יבשושיים כגון "ריבית תחשיבית" ו"וקטור ההיוון", די בלדעת שכל החלטה ששרעבי יקבל תגלח כמה אחוזים מהפנסיה של מישהו. או שהמבוגרים יחטפו, או שהצעירים.

הראל שרעבי. האם יצליח לדאוג לחוסכים? הראל שרעבי. האם יצליח לדאוג לחוסכים? הראל שרעבי. האם יצליח לדאוג לחוסכים?

כשמייצג הדור הבא באגף שוק ההון, לשרעבי יש הזדמנות לעשות משהו אחר לגמרי. לצאת לרגע מהשבלונה המחשבתית של אגף שוק ההון ומהשבלונה האידיאולוגית של קברניטי המדינה ב־15 השנים האחרונות, ולהנהיג רפורמה במערכת הפנסיה הישראלית. רפורמה שבבסיסה תפיסה מודרנית שאומרת שעל המדינה לקחת אחריות לפחות לחלק מעתידו של הציבור. כי אם החוסכים חוסכים ובכל זאת הכסף לא מספיק, והמערכת בנויה כך שקרנות הפנסיה לעולם לא יקרסו גם אם זה אומר לשחוק את הפנסיה של החוסכים עד דק, סימן שיש פה כשל שהמדינה צריכה לפתור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות