אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קמעונאית בצרות: טסקו פרסמה אזהרת רווח נוספת צילום: בלומברג

קמעונאית בצרות: טסקו פרסמה אזהרת רווח נוספת

מדובר באזהרת הרווח הרביעית בתוך שלוש שנים שפרסמה רשת המזון הבריטית, זאת לאחר שבחודש שעבר הציגה תחזית רווח מנופחת בכ-400 מיליון דולר. בתגובה צונחת מניית החברה בכ-8%

22.09.2014, 12:39 | שירות כלכליסט

רשת הקמעונות הבריטית טסקופרסמה היום (ב') אזהרת רווח, הרביעית שלה בתוך שלוש שנים, זאת לאחר שבחודש שעבר נחשף כי תחזית הרווח האחרונה שפרסמה הייתה מנופחת בכ-250 מיליון ליש"ט (408.8 מיליון דולר) של 2.5-2.4 מיליארד ליש"ט. זאת לעומת תחזיות האנליסטים, שציפו לרווח של 2.7 מיליארד ליש"ט.

קראו עוד בכלכליסט

בתגובה צונחת מניית החברה בכ-8%, והמניה נסחרת כעת ברמתה הנמוכה ביותר מאז סתיו 2003. "חשפנו שורה של כשלים ונגיב בהתאם", הודיע המנכ"ל החדש של הרשת, דייב לואיס, שנכנס לתפקידו בתחילת החודש הנוכחי, כחודש לפני המועד המקורי. החברה הודיעה עוד כי השעתה ארבעה בכירים, כולל המנהל הכללי בבריטניה כריס בוש בעקבות התקרית.

סניף של רשת טסקו (ארכיון), צילום: בלומברג סניף של רשת טסקו (ארכיון) | צילום: בלומברג סניף של רשת טסקו (ארכיון), צילום: בלומברג

לואיס הוסיף שהוא מצפה כי החברה "תפעל ביושרה ותוך שקיפות", והבטיח כי ינקטו פעולות לאחר חשיפת תוצאות החקירה. "היו"ר ואנוכי פעלנו במהירות לפתיחת חקירה עצמאית ומקיפה. הדירקטוריון, עמיתיי, הלקוחות ואני עצמי, כולנו מצפים שטסקו תפעל ביושרה ותוך שקיפות, ואנחנו ננקוט פעולות החלטיות לאחר הבהרת תוצאות החקירה", סיכם לואיס.

תחילת הפרשה ב-29 באוגוסט, אז הודיעו בטסקו שהרווח עבור ששת החודשים עד 23 באוגוסט יעמוד על 1.1 מיליארד ליש"ט, אולם מתברר כי ההצהרה הייתה גבוהה מדי בשל שגיאה בהכנת התוצאות, ובלבול במועדי הפרסום. הטעות התגלתה בעקבות ערנותו של עובד שפנה ביום שישי ליועץ הכללי של החברה. "עשינו כל שאנחנו צריכים", הודיע לואיס. החקירה תבוצע על ידי דלויט, שתשתף פעולה עם היועצים המשפטיים של טסקו, זאת על אף שביקורת הפנים של החברה מבוצעת לרוב על ידי פרייס ווטרהאוס קופר.

בחודש יולי פורסם כי מנכ"ל החברה, פיליפ קלארק, יעזוב את תפקידו על רקע המשבר המתמשך שבו שרויה הרשת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות