אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכלכלה החודשה: האם הושלם המהפך של חברות הטכנולוגיה? צילום: בלומברג

זווית אחרת

הכלכלה החודשה: האם הושלם המהפך של חברות הטכנולוגיה?

מתוך ארבעת החברות הגדולות בניו יורק, שלוש שייכות למגזר הטכנולוגיה - וזה עוד בלי עליבאבא שלה שווי שוק של 232 מיליארד דולר; האם המגמה לקראת שינוי?

22.09.2014, 13:50 | גרייס חנאוי

השבוע בפרויקט המשותף של "כלכליסט" ובית ההשקעות IBI: האם הכלכלה הישנה מפנה את דרכה עבור הכלכלה החדשה? 

קראו עוד בכלכליסט

מתוך ארבעת החברות הגדולות בניו יורק, שלוש שייכות למגזר הטכנולוגיה. הרחק במקום הראשון נמצאת אפלעם שווי שוק של 609.5 מיליארד דולר, בעוד שרק חברה אחת, אקסון מובייל, שייכת למגזר "הישן" של גז ונפט.

אקסון שנמצאת כעת במקום השני עם שווי שוק של 414.19 מיליארד דולר, עלולה ללא ספק למצוא את עצמה גם מחוץ לרביעייה הגדולה כאשר גם גוגל(404 מיליארד דולר) ומיקרוסופט (384.6 מיליארד דולר) נושפים בעורפה.

עם זאת בשל האופי ההפכפך של הטכנולוגיה, ישנה האפשרות שחברות כמו ברקשייר האת'וויי וג'ונסון אנד ג'ונסון ייצגו בכבוד את החברות ה"ישנות" וייכנסו לרביעייה, אך אפשרות זו אינה סבירה מאחר ולא צפויים שינויים דרסטיים במודלים העסקיים שלהם.

מעט מאוחר, הצטרפה בסוף השבוע האחרון ענקית המסחר הסינית, עליבאבא, עם שווי שוק של 232 מיליארד דולר. עליבאבא ערכה את הופעת הבכורה שלה בוול סטריט עם ההנפקה הציבורית הראשונה הגדולה ביותר בכל הזמנים והפכה באופן רשמי לאחת מחברות הטכנולוגיה היקרות ביותר בעולם.

למרות ששווי השוק של עליבאבא כשליש משווי שוק של אפל, הענק הסיני עדיין יקר יותר מכמה ענקי טק אחרים, כולל פייסבוק, IBM, אורקל, סמסונג, אינטל ואמזון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות