אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנפקה מאכזבת לפריון: החתמים לאומי ודיסקונט הזרימו 37 מיליון שקל צילום: ענר גרין

הנפקה מאכזבת לפריון: החתמים לאומי ודיסקונט הזרימו 37 מיליון שקל

החברה תכננה לגייס בשלב המוסדי 160 מיליון שקל כחלק מגיוס כולל של 200 מיליון אולם על רקע ביקושים נמוכים סיימה את ההנפקה עם 140 מיליון שקל בלבד בכיס

22.09.2014, 12:34 | אורן פרוינד

חברת האינטרנט הישראלית פריון נטוורקס סיימה אמש (א') הנפקה מאכזבת במיוחד. החברה תכננה לגייס בשלב המוסדי 160 מיליון שקל כחלק מגיוס כולל של 200 מיליון שקל, אולם על רקע ביקושים נמוכים סיימה את ההנפקה עם 140 מיליון שקל בלבד בכיס - לאחר שהחתמים דיסקונט ולאומי נאלצו להזרים 37 מיליון שקל על מנת לתמוך בהנפקה.

דיסקונט הזרים לגיוס 20 מיליון שקל ולאומי 17 מיליון שקל. בימים הקרובים תצא החברה לשלב הציבורי שבו תנסה להגיע להיקף גיוס של 200 מיליון שקל.

ההנפקה של פריון היא מקרה חריג בשוק הנפקות האג"ח המקומי, שיודע לאחרונה התעוררות מסוימת עם מספר רב של הנפקות הנסגרות לרוב בריבית נמוכה ולאחר ביקושים גבוהים.

פריון גייסה את הכסף באמצעות אג"ח להמרה בדירוג -A ועם מח"מ של 3.2. מחיר האיגרת נקבע על 96.5 אגורות שהינו מחיר המינימום, עדות נוספת לקושי בהנפקה.המחיר שנסגר משקף תשואה אפקטיבית של 6.4%, תשואה גבוהה ביחס לאג"ח מקביל בדירוג דומה של -A.

פריון נטוורקס, שהוקמה בשנת 2013 כתוצאה ממיזוג בין חטיבת סרגלי הכלים של החברה הפרטית קונדואיט (client connect) עם חברת פריון, ידעה שנה קשה במיוחד. תקנות חדשות שפרסמה ענקית האינטרנט גוגל בנוגע לשימוש בסרגלי הכלים פגעו ברווחיה והחברה איבדה בשוק 50% מערכה לשווי של 1.5 מיליארד שקל - בשיאה נסחרה בשווי של 3 מיליארד שקל.

ביוני האחרון תכננה פריון לצאת לגיוס של 350 מיליון שקל באמצעות אג"ח סטרייט עם מח"מ של 3 שנים. על רקע הירידה בערך מניה החליטה הנהלת החברה להקטין את היקף הגיוס לסכום כולל של 200 מיליון שקל ולשנות את מבנה ההנפקה לאג"ח להמרה.

לפני שבוע פורסם ב"כלכליסט" כי חברת האינטרנט האמריקאית IAC בוחנת את רכישת פריון נטוורקס. הצעת הרכש הועברה לחברת סרגלי הכלים מאחד הבנקים שדרכו עבדה חברת IAC. שוויה של פריון כיום הוא כ־440 מיליון דולר ועל פי גורמים בשוק ההצעה של החברה האמריקאית עומדת על יותר מ־500 מיליון דולר.

מפריון נמסר שהחברה אינה מגיבה לשמועות.

ג ג'ף מנדלבאום מנכ"ל פריון | צילום: ענר גרין ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות