אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
IBM מכריחה עובדים לצאת להכשרה ומקצצת להם 10% מהשכר

IBM מכריחה עובדים לצאת להכשרה ומקצצת להם 10% מהשכר

החברה אישרה כי עובדים בעלי כישורים בתחומים דועכים מחוייבים לעבור תוכנית הכשרה בתחומי טכנולוגיה חדשים כגון מחשוב ענן, מובייל ורשתות חברתיות. בתמורה "אתם תרוויחו 90% ממשכורתכם הנוכחית", נכתב במייל לעובדים

23.09.2014, 14:24 | רפאל קאהאן
IBM, נאבקת כמו מתחרותיה, למצוא עובדים בעלי כישורים כדי לתרום לצמיחתה בתחומי טכנולוגיה חדשים. בשל התחרות העזה והקצב המסחרר של ההתפתחויות הטכנולוגיות נאלצת IBM, לפטר עובדים מתחומים דועכים. על פי דיווח של אתר ביזנס אינסיידר, בחברה מצאו פתרון. 

קראו עוד בכלכליסט

במקום לפטר עובדים, היא מכשירה אותם מחדש בתחומים נדרשים כגון מחשוב ענן, מובייל ורשתות חברתיות. ואולם ההכשרה היא חובה, והחברה מקצצת את משכורתם של העובדים העוברים אותה ב-10% במהלך כל תקופת ההכשרה.

IBM מציגה: רוצים להמשיך לעבוד אצלנו? צאו להכשרה חובה ונקצץ לכם 10% מהמשכורת, צילום: שאטרסטוק IBM מציגה: רוצים להמשיך לעבוד אצלנו? צאו להכשרה חובה ונקצץ לכם 10% מהמשכורת | צילום: שאטרסטוק IBM מציגה: רוצים להמשיך לעבוד אצלנו? צאו להכשרה חובה ונקצץ לכם 10% מהמשכורת, צילום: שאטרסטוק

דובר מטעם IBM אישר את הדברים בראיון. לעובדים שנבחרו לתוכניות ההכשרה נשלח אימייל. והחל מאמצע אוקטובר ועד סוף מרץ, הם יידרשו לבלות יום אחד בשבוע בלימודים. בהודעה נאמר: "חלק משבוע העבודה שלכם יוקדש לפעילות לימוד והתפתחות ואתם תרוויחו 90% ממשכורתכם הנוכחית".

עם סיום ההכשרה, תוחזר משכורתם לסכום המקורי. חלק מהעובדים חשים כי IBM נוקטת טקטיקה זו כדי לגרום להם להתפטר. זאת במקום לפטר אותם ולשלם להם פיצויים כחוק. אולם החברה טוענת כי היא מנסה לעשות בדיוק ההיפך – לאפשר לעובדים להשתתף בעלות תוכנית ההכשרה שלהם ושזו אפשרות טובה יותר ממכתב פיטורין.

מפנייה של "כלכליסט" לחברת IBM ישראל על מנת לבדוק האם מדובר בנוהל שמיושם גם בארץ, בחברה הסבירו לנו שמדובר כרגע בהתנהלות שמוגבלת לארה"ב. "מדובר על פעילות מקומית בארה"ב בלבד", נכתב בתגובה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
ל 2 בארצות הברית פיצוים לא מחויבים בחוק
, חברות גדולות בדרך כלל משלמות אבל המקובל הוא הרבה פחות מחודש לשנה כמו בארץ. גם הנושא של "הרעת תנאים" כמשהו שמחייב את המעביד לפיצוי לא מעוגן שם בחוק כמו פה. לגבי תוכן הידיעה עצמה החברה נוקטת פעולה שמיועדת לשמר עובדים תוך השקעה בעדכון הידע שלהם, חברות אחרות אוהבות לבצע פיטורים מאסיביים כדי לשדר התייעלות למשקיעים. ולגבי אי בי אמ בישראל - החברה מגייסת וצומחת.
גיא  |  24.09.14
לכל התגובות