אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית הדין לעבודה דחה את תביעת הענק של בזק נגד קרן הפנסיה מקפת צילום: שטרסטוק

בית הדין לעבודה דחה את תביעת הענק של בזק נגד קרן הפנסיה מקפת

בזק הגישה את התביעה ב-2003 ובה טענה כי קרן הפנסיה חייבה את החברה בתשלומי יתר בהיקף של 280 מיליון שקל; ביהמ"ש השתכנע כי מקפת לא הסתירה את אופן פעולתה וכי בזק היתה מודעת כל העת לשיטת החישוב

23.09.2014, 16:55 | זוהר שחר לוי

בית הדין האזורי לעבודה דחה אתמול (ב') תביעת ענק שהגישה בזק נגד קרן הפנסיה מקפת בדרישה להשבת כ-280 מיליון שקל שלטענתה ניטלו ממנה שלא כדין. "לא מצאנו כי מקפת הפרה הסכמות כלשהן בין הצדדים", נכתב בפסק הדין.

שופטת בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, מיכל לויט, חייבה את בזק בהוצאות משפט, כולל שכר טרחת עו"ד, בגובה 135 אלף שקל.

בית הדין לעבודה בית הדין דחה את התביעה וקבע כי מקפת פעלה בהתאם למוסכם לפי הבנתה ולא הסתירה מבזק את אופן פעולתה, צילום: שאטרסטוק בית הדין לעבודה בית הדין דחה את התביעה וקבע כי מקפת פעלה בהתאם למוסכם לפי הבנתה ולא הסתירה מבזק את אופן פעולתה | צילום: שאטרסטוק בית הדין לעבודה בית הדין דחה את התביעה וקבע כי מקפת פעלה בהתאם למוסכם לפי הבנתה ולא הסתירה מבזק את אופן פעולתה, צילום: שאטרסטוק

את התביעה הגישה חברת בזק בשנת 2003 כנגד קרן הפנסיה מקפת בדרישה כי תשיב לה כספים שנטלה ממנה לטענתה שלא כדין. בתביעה, שהועמדה על 280 מיליון שקל, נטען כי הנהלת בזק גילתה כי מקפת חייבה את החברה לאורך השנים בתשלומי יתר עבור הפנסיה המוקדמת של כ-2,600 מעובדיה, וזאת בניגוד למוסכם עמה. קרן מקפת, טענו באי כוחה של בזק, עוה"ד תמר גולן וגלית גולן-רתם, התעשרה על חשבון חברת התקשורת שלא כדין והפרה את החובותיה כלפיה.

מנגד, טענה מקפת, באמצעות עוה"ד אלישע שור, אשר חלד וירון לסטרל ממשרד אשר חלד ושות', כי פעלה כפי שהוסכם בין הצדדים. לטענתה, בזק הייתה מודעת כל העת לשיטת החישוב והחיוב לפרישה מוקדמת. עוד נטען, כי לא התעשרה על חשבון בזק ולא הפרה כל הסכם.

 

בית הדין לעבודה בית הדין דחה את התביעה וקבע כי מקפת פעלה בהתאם למוסכם לפי הבנתה ולא הסתירה מבזק את אופן פעולתה. בזק, כך לפי פסק הדין, ידעה או לפחות היתה אמורה לדעת כיצד פועלת מקפת. "שוכנענו", נכתב בפסק הדין, "כי בזק ידעה ולכל הפחות היה עליה לדעת כיצד פועלת מקפת ובחרה, מטעמיה, שלא להעלות טענותיה בעניין זה בזמן אמת, אלא להמשיך ולרכוש עבור עובדיה פרישות מוקדמות".

אלישע שור ממשרד אשר חלד ושות', אשר ייצג את מקפת מסר בתגובה: "סברנו מהיום הראשון כי מדובר בתביעה לא צודקת של בזק ואנו מאוד שמחים על דחייתה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות