אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענקיות המשקאות הקלים מתחייבות: נחתוך את כמות הקלוריות ב-20%

ענקיות המשקאות הקלים מתחייבות: נחתוך את כמות הקלוריות ב-20%

זאת במהלך העשור הקרוב - כך לפי הודעת קוקה קולה, פפסי וד"ר פפר; ההתחייבות מסמנת לקיחת אחריות על השפעתן השלילית על התזונה בארה"ב ובעולם

23.09.2014, 21:40 | שירות כלכליסט
ענקיות המשקאות הקלים קוקה קולה, פפסי וד"ר פפר הודיעו היום כי הן מתחייבות לחתוך את כמות הקלוריות שאזרחי ארה"ב צורכים באמצעות שתית משקאות קלים ב-20% בעשור הקרוב. ההתחייבות הזאת של החברות, שמסמנת יותר מכל את לקיחת האחריות שלהן על ההשפעה השלילית שלהן על התזונה האמריקאית והגלובלית, ניתנה במסגרת הכנס השנתי של Clinton Global Initiative של נשיא ארה"ב לשעבר, ביל קלינטון.

קראו עוד בכלכליסט

את היעד של הפחתת כמות הקלוריות הנצרכת מתכננות החברות להשיג באמצעות הקטנת גודל בקבוקי ופחיות המשקאות שהן מוכרות, וכן באמצעות מעבר למשקאות דיאטטיים ולשתייה של מים מינרלים. המעבר לשתיית מים בבקבוקים הוא מגמה קיימת בעשור האחרון בארה"ב, מה שהביא להפחתת כמות הקלוריות שאמריקאים צורכים ממשקאות גם ללא התערבות מצד חברות הענק.

כעת ציינו החברות כי הן מתכננות לפעול בעיקר באזורים בהם הצריכה העיקרית היא עדיין של משקאות עתירי סוכר, ובאוכלוסיות שעדיין לא שינו הרגלי צריכה למוצרים בריאים יותר.

ברקע להצהרה הנוכחית נמצאת גם הפוזיציה הבעייתית אליה נקלעה תעשיית המשקאות הקלים בארה"ב בשנים האחרונות, כאשר היא נכללת לצד תעשיית המזון המהיר כאחראית על בעיית השמנת היתר בארה"ב. לכן, חברות המשקאות הקלים כבר היו מטרה לרגולציות שונות ויוזמות חקיקה להגבלת מכירת משקאות קלים, להטלת מיסוי גבוה על מוצרים אלה כדי להפוך אותם לנגישים פחות לצרכן, וכן להקטנת גודל המנה. החברות נלחמו עד כה ביוזמות אלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות