אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לרחם עליו: ירידה של 15.5% בחבילת התגמול של לארי אליסון צילום: בלומברג

לרחם עליו: ירידה של 15.5% בחבילת התגמול של לארי אליסון

המנכ"ל היוצא של אורקל קיבלה מניות ואופציות בשווי 67.3 מיליון דולר בשנה שחלפה; מחליפיו, צפרא כץ ומארק הרד, נהנו מחבילת תגמול בשווי 37.7 מיליון דולר

24.09.2014, 09:26 | שירות כלכליסט

חבילת התגמול של לארי אליסון, המנכ"ל היוצא של אורקל, הצטמצמה בשנה הפיסקאלית 2014 בהשוואה לשנה שקדמה לה; ברקע: הביקורת שנמתחה על גובה השכר והחששות לגבי יכולתה של חברת התוכנה להתמודד עם יריבותיה הקטנות יותר.

על פי מסמכים שהוגשו לרשות ני"ע האמריקאית (SEC), חבילת התגמולים של אליסון עבור השנה שהסתיימה במאי 2014 עמדה על 67.3 מיליון דולר, ירידה של 15.5% לעומת שנה קודם לכן.

לארי אליסון , צילום: בלומברג לארי אליסון | צילום: בלומברג לארי אליסון , צילום: בלומברג

בשנים האחרונות, חלק מהמשקיעים בחברה הביעו התנגדות לגובה השכר של אליסון, בטענה שהמנכ"ל, שכבר מדורג חמישי ברשימות האנשים העשירים בעולם, מרוויח יותר מדי בהתחשב במצבה של החברה.

אורקל הפתיעה בשבוע שעבר את וול סטריט כשהכריזה כי אליסון, מייסד החברה שעמד בראשה במשך ארבעה עשורים, פורש מתפקידו ויוחלף על ידי הנשיאים צפרא כץ ומארק הרד. אליסון ממשיך להחזיק ברבע מהחברה. בשנה שעברה הוא השתכר דולר אחד בלבד - ושאר התגמול הגיע בצורת מניות ואופציות.

מהמסמכים שהוגשו לרשות ני"ע עולה עוד כי חבילת השכר של כץ והרד עבור אותה תקופה עמדה על 37.7 מיליון דולר לכל אחד, גם במקרה זה מדובר בירידה. עבור השנה הפיסקאלית הנוכחית, אורקל הפחיתה גם את כמות האופציות שהוענקו לכל אחד משלושת המנהלים הבכירים, והשיקה מניות המבוססות על ביצועים שיחולקו בהתאם להצלחה של אורקל נגד יריבות כמו SAP ו-IBM. לפי המסמכים, אורקל תעניק השנה לאליסון 2.25 מיליון מניות, לעומת 7 מיליון בשנה שעברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות