אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אל עריאן: עזבתי את התפקיד בעקבות מכתב מהבת על כל מה שפספסתי בחייה צילום: בלומברג

אל עריאן: עזבתי את התפקיד בעקבות מכתב מהבת על כל מה שפספסתי בחייה

אתמול עזב מנהל ההשקעות של קרן פימקו ביל גרוס את תפקידו. מוחמד אל עריאן מספר מדוע הוא עצמו החליט בינואר השנה לעזוב את תפקיד מנכ"ל קרן האג"ח הגדולה בעולם: מכתב שנתנה לו בתו עם 22 אירועים חשובים בחייה שפספס בגלל הלחץ בעבודה: "זו הייתה קריאת השכמה שהייתי זקוק לה", אומר מי שהרוויח 100 מיליון דולר בשנה

27.09.2014, 12:03 | שירות כלכליסט
בינואר הפתיע מוחמד אל עריאן את וול סטריט כשהודיע על כוונתו לעזוב את תפקידו כמנכ"ל פימקו, המנהלת את קרן האג"ח הגדולה בעולם. הפרישה הציתה גל של שמועות על יחסיו העכורים עם מייסד הקרן ביל גרוס, שבעצמו הפתיע השבוע כשהודיע על פרישתו מהקרן. אולם כעת מספר אל עריאן כי מאחורי ההחלטה עמד מכתב שקיבל מהבת שלו.

קראו עוד בכלכליסט

במאמר שהתפרסם באתר http://www.worth.com/ כתב אל עריאן כי ערב אחד כשנאלץ לבקש שוב ושוב מהבת שלו שתלך לצחצח שיניים, הוא החל לאבד סבלנות אך היא הפתיעה אותו כשהגישה לו פיסת נייר. "הייתה שם רשימה שהיא חיברה של האירועים החשובים ביותר עבורה שפספסתי מכיוון שהייתי בעבודה", כותב אל עריאן, ומדגיש שזו הייתה קריאת ההשכמה לה היה זקוק.

מוחמד אל עריאן וביל גרוס. כל אחד עזב מסיבה שונה, צילום: בלומברג מוחמד אל עריאן וביל גרוס. כל אחד עזב מסיבה שונה | צילום: בלומברג מוחמד אל עריאן וביל גרוס. כל אחד עזב מסיבה שונה, צילום: בלומברג

"הרשימה כללה 22 פריטים, החל מהיום הראשון שלה בבית הספר ועד למשחק הכדורגל הראשון שלה בעונה ותהלוכת הלווין". אל עריאן מודה כי נאלץ להכיר בעובדה שעבודתו הלחוצה גרמה לו לפספס לא מעט רגעים חשובים. זמן קצר לאחר התקרית הזו, הוא הודיע על פרישתו מתפקיד מנכ"ל פימקו לטובת "שורה של תפקידים במשרה חלקית שלא דורשים הרבה נסיעות ומאפשרים הרבה יותר גמישות - מספיק כדי לאפשר לי לחוות עם הבת שלי את אותם רגעים קטנים וגדולים שמרכיבים כל יום".

הרוויח 100 מיליון דולר בשנה

אל עריאן מסכם כי הוא מאמין שקיבל את ההחלטה הנכונה. לדבריו, כיום הוא מעיר את הבת שלו בכל בוקר, מכין לה ארוחת בוקר ומסיע אותה לבית הספר. הם מדברים הרבה יותר ומתכננים לצאת לחופשה ביחד. עם זאת, אל עריאן שהרוויח ב-2011 לבדה 100 מיליון דולר, בהחלט מודע לכך שלא כולם יכולים להרשות לעצמם לפרוש מהעבודה כדי לבלות יותר זמן עם המשפחה.

המאמר פורסם במקור ביוני, אך הופץ מחדש השבוע לאור הודעתו של גרוס כי גם הוא פורש מפימקו. אולם נראה שגרוס (70) לא עוזב כדי להשקיע במשפחה שלו, אלא מכיוון שנראה היה שעומדים לאלץ אותו בכל מקרה לעזוב את החברה שהקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות