אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שברו את שיא הטיולים המאורגנים של הישראלים: ביקרו ב-19 מדינות ב-24 שעות

שברו את שיא הטיולים המאורגנים של הישראלים: ביקרו ב-19 מדינות ב-24 שעות

שלושה נורבגים קבעו שיא עולם, כשהצליחו לעבור בכל המדינות באמצעות מכונית או מטוס. באילו מדינות עברו ומה עשו בכל מדינה?

28.09.2014, 19:42 | שירות כלכליסט
בכמה מדינות אפשר לדעתכם לבקר ב-24 שעות? אתם בטח מניחים שהתשובה היא אחת אולי שתיים, או אפילו שלוש אם ממש מתאמצים. לא אם תשאלו את אושטין דופביק (40), טאי יאנג (42) וגונאר גרפורס (39). שלושת החברים מנורבגיה קבעו שיא עולם לאחר שביקרו ב-19 מדינות בתוך 24 שעות.

האירוע התרחש ב-21 בספטמבר, והם הצליחו לעבור בכל המדינות באמצעות מכונית ומטוס, ואף עשו זאת בתוך 23 שעות ו-33 דקות בלבד. הם החלו את המסע ביוון, ועברו בין השאר דרך הונגריה, סלובקיה ולוקסמבורג לפני שסיימו בליכטנשטיין.

אושטין דופביק, טאי יאנג וגונאר גרפורס אושטין דופביק, טאי יאנג וגונאר גרפורס אושטין דופביק, טאי יאנג וגונאר גרפורס

באתר האינטרנט שלו, פירט גרפורס את שלושת החוקים שהנחו אותם במסע לשבירת השיא: חייבים לעמוד פיסית בכל מדינה, חייבים להשלים את הביקורים בתוך תקופת זמן רציפה של 24 שעות, וחייבים לספק הוכחה מצולמת. החוקים נקבעו על ידי ארגון Recordsetter.

בהתאם לחוקים, השלושה אכן עמדו פיסית בכל מדינה וטרחו לצלם את הנוכחות שלהם. בנוסף, הם תיעדו את המסע באמצעות מכשיר GPS, שמאפשר לראות היכן ומתי עברו בכל מדינה.

זה לא היה הניסיון הראשון של החבורה לשבור את שיא העולם עבור מספר המדינות הרב ביותר שאפשר לבקר בהן ב-24 שעות. ב-2012 הם עברו ב-17 מדינות והשוו בכך את השיא הקיים. אולם כפי שגרפורס ציין באתר שלו,"אנחנו לא בקטע של לחלוק שיאים", ולכן הם החליטו לנסות שוב.

המסע צולם על ידי צלם מקצועי שבימים אלה עובד על עריכת הסרט הדוקומנטרי. בינתיים שוחרר קטע קצר שבו מודה דופביק: "זה היה ממש טוב לישון קצת אחרי שסיימנו".

19 המדינות:

1. יוון

2. בולגריה

3. קוסובו

4. מקדוניה

5. סרביה

6. בוסניה והרצגובינה

7. קרואטיה

8. סלובניה

9. הונגריה

10. צ'כיה

11. סלובקיה

12. אוסטריה

13. גרמניה

14. הולנד

15. בלגיה

16. לוקסמבורג

17. צרפת

18. שוויץ

19. ליכטנשטיין

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות