אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד בכיר לשעבר בטבע עובר לפרוטליקס: משה מנור מונה למנכ"ל צילום: יח"צ

עוד בכיר לשעבר בטבע עובר לפרוטליקס: משה מנור מונה למנכ"ל

יחליף את דוד אביעזר שיסיים כהונה של 12 שנים. מנור נחשב למקורבו של שלמה ינאי, יו"ר דירקטוריון פרוטליקס ולשעבר מנכ"ל טבע

29.09.2014, 11:21 | אורן פרוינד

פנים חדשות לחברת פרוטליקס: משה מנור, לשעבר בכיר בחברת התרופות טבעהישראלית, נבחר הבוקר (א) על ידי דירקטוריון החברה לנשיא ומנכ"ל הבא של חברת פרוטליקס במקומו של דוד אביעזר שיסיים כהונה של 12 שנים. מנור, שכיהן במספר תפקידי ניהול בכירים בחברת טבע החל משנת 1984 ועד 2012, יכנס לתפקידו באופן רשמי בשני לנובמבר 2014.  

קראו עוד בכלכליסט

בתפקידו האחרון שימש מנור כנשיא טבע אסיה והפסיפיק. לפני כן שימש מנור כסגן נשיא קבוצת המוצרים הממותגים הגלובלית, והוביל את הפיתוח והמסחור של תרופות חדשניות. בין השנים 2006-2008, מנור היה סגן נשיא בכיר גלובלי למוצרים חדשניים, והיה אחראי למכירות של מעל 3 מיליארד דולרים במכירות "קופקסון" ו"אזילקט". לפני כן שימש גם כמנהל טבע ישראל.

מנור, שהינו בעל תואר ראשון בכלכלה מהאוניברסיטה העברית בירושלים, ותואר MBA מאוניברסיטת תל אביב, מכהן כיום כחבר בדירקטוריון של משווקות התרופות קמדיס (Kamedis) וקורוניס שותפים. בנוסף הוא משמש גם כיו"ר הדירקטוריון של חברת ההזנק Pharma MEway.

מנור נחשב למקורבו של שלמה ינאי, יו"ר דירקטוריון פרוטליקסולשעבר מנכ"ל טבע. הבוקר התייחס ינאי למינויו של מנור: "אני שמח על הצטרפותו של משה אלינו כמנכ"ל. הוא מביא ידע רב וניסיון עצום הן בתחום הגנרי והן בעולם תרופות המקור, משנותיו כסגן נשיא בכיר בטבע תעשיות פרמצבטיות. כישוריו וניסיונו הרב יהיו לעזר בהתווית המשך דרכה של פרוטליקס. אנו מצפים להובלתו כמנכ"ל".

שלמה ינאי, צילום: עמית שעל שלמה ינאי | צילום: עמית שעל שלמה ינאי, צילום: עמית שעל

"אני נרגש לקראת היותי נשיא ומנכ"ל פרוטליקס, ומצפה להיות חלק מהגישה המהפכנית של החברה לפיתוח חלבונים תרופתיים רקמוביננטים" אמר מנור הבוקר. "אני מאמין שניסיוני הרב בתחום שיווק הפארמצבטי, בשיתופי פעולה עסקיים, ובניהול הפיתוח והמסחור של תרופות חדשניות, יאפשר לי יחד עם צוות ההנהלה של פרוטליקס, לקדם את קו המוצרים המבטיח וטכנולוגית ה- ProCellEx®, ולהרחיב את נתח השוק של אללייזו. אני נרגש לגבי העתיד של פרוטליקס ושמח להיות חלק ממנה".

פרוטליקס הינה חברת ביומד ישראלית המשווקת תרופה למחלת הגושה. מחלה זו היא מחלה תורשתית המתאפיינת בעלייה בכמות הליפידים בכליות, בכבד, ובמח העצם בשל מחסור באנזים מסוים בדם. פרוטליקס פיתחה תרופה המבוססת על תאי גזר לטיפול במחלה, כאשר במהלך 2013 חתמה פרוטליקס על הסכם עם משרד הבריאות הברזילאי שלפיו היא תעביר לו טכנולוגיות לייצור התרופה כאשר במקביל חברת פיוקרוז הברזילאית התחייבה לרכוש את התרופה ב-40 מיליון דולר לשנה במשך מספר שנים. אולם האכזבה הגדולה מפרוטליקס נובעת מכך שהחברה קיבלה באיחור את אישור השיווק בארה"ב - רק ב-2012 - ולא הצליחה לנצל את מלוא הפוטנציאל של התרופה לחדירה בארה"ב למרות שיתוף הפעולה עם פייזר.

בשנים 2010 ו-2011 נוצר מחסור חריף בתרופות למחלת הגושה על רקע תקלה שנבעה במתקן הייצור של ג'נזיים, שמאוחר יותר נרכשה על ידי סאנופי. התקווה היתה כי פרוטליקס תספיק לקבל אישור לתרופה שלה ואז תצליח לחדור לשוק הגושה בקלות יתרה על רקע המחסור שנוצר. במהלך 2012 התגברה סאנופי על רוב התקלות שהיו לה בייצור, וכך גנזה את חלומות החדירה לשוק מצד פרוטליקס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות