אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הערר של מחוז ת"א ביטלה את תוכנית המעונות של מכללת שנקר בר"ג צילום: ויקיפדיה

פרסום ראשון

ועדת הערר של מחוז ת"א ביטלה את תוכנית המעונות של מכללת שנקר בר"ג

בערר טענו המתנגדים כי יש להקים את המעונות במתחם הבורסה, מרחק כמה דקות הליכה משנקר, שכן באזור זה יש תב"ע מאושרת למעונות

29.09.2014, 13:54 | יעל דראל

ועדת הערר במחוז תל אביב, בראשות עו"ד מיכה גדרון, ביטלה את תוכנית בניית המעונות של מכללת שנקר ברמת גן, וקיבלה בכך את טענת המתנגדים, תושבי האזור, בנוגע לניצול בלתי חוקי של זכויות הבנייה במקום. התוכנית לבניית מעונות הסטודנטים תוכננה להיבנות ברחוב אנה פרנק 12 בעיר והיתה אמורה לספק מענה לכ-250 סטודנטים, במסגרת 63 יחידות דיור בנות 4 חדרים כל אחת.

עיריית רמת גן אישרה את התוכנית לבניית מעונות סטודנטים באזור זה, אולם לפני כשלושה חודשים הגישו כ-40 מתושבי השכונה, באמצעות עו"ד עפר לרינמן, ערר לוועדת הערר במחוז תל אביב בטענה כי זכויות הבנייה במקום אינן עולות בקנה אחד עם תוכניות המעונות וכי במקום יש להעדיף את בנייתם באזור הבורסה בעיר.

פרופ פרופ' יולי תמיר, נשיאת שנקר | צילום: מנחם רייס פרופ

בערר טענו המתנגדים כי יש להקים את המעונות במתחם הבורסה, מרחק כמה דקות הליכה משנקר, שכן באזור זה מאושרת תב"ע (תכנית בניין עיר) למעונות סטודנטים וכן בשל העובדה כי ממילא שכונת המגורים שבה מתוכננים המעונות הנוכחיים (שכונת חרוזים ברמת גן) – הינה אזור צפוף ואינו מתאים לתוספת של מאות סטודנטים.

זאת ועוד, בערר טענו התושבים המתנגדים כי היזמים, בגיבוי העירייה, סיפחו בפועל זכויות בנייה מחלקות אחרות – שכן זכויות הבנייה המאושרות במקום מסתכמות בכ-3,000 מ"ר בלבד, בעוד שהתוכנית כוללת בנייה בשטח של כ-12,000 מ"ר.

"הבניין מצוי על חלקה 136, שבה זכויות הבנייה הן לכל היותר כרבע(!) ממה שטוענים היזמים. ייתכן אף, כי כל זכויות הבנייה בחלקה כבר נוצלו, ולא נותרו בה זכויות בנייה כלל. היזמים, בגיבוי העירייה, סיפחו לחלקה, לכאורה שלא כדין, זכויות בנייה מחלקות אחרות. אין זה חוקי", לשון הערר.

ועדת הערר בראשותו של גדרון קיבלה את טענות העותרים בדבר זכויות הבנייה הבלתי חוקיות והורתה על דחיית הבקשה להיתר בנייה, כפי שאושרה על ידי עיריית רמת גן. בשיחה עם כלכליסט הביע עו"ד לרינמן סיפוק על החלטה וציין כי "שנקר ביקשה לבנות 12,000 מ"ר על מגרש בו יש זכות לפחות מ-3,000, והעירייה אישרה זאת למרות שהפנינו את תשומת ליבה לבעיה. פסילת החלטת העירייה צריכה להביא לרעידת אדמה באגף ההנדסה. זהו ניצחון משמעותי לתושבים השכנים, המעוניינים בשכונת מגורים סבירה, ולשלטון החוק. אנו קוראים לשנקר ולאגודת הסטודנטים לקבוע את המעונות באזור הבורסה הסמוך, שם כבר קיימת תוכנית המאפשרת ומעודדת זאת, ובו לא תיווצר ההפרעה לחיי התושבים".

מעיריית רמת גן נמסר בתגובה: "החלטת ועדת הערר טרם התקבלה בעיריית רמת גן. העירייה תכבד את החלטות הוועדה ותפעל על פיהן".

ממכלת שנקר נמסר בתגובה: "בדיון היום בוועדת ערר מחוזית הסכימו הצדדים על הכנת תשריט איחוד וחלוקה מחדש באופן שמעביר חלק מזכויות הבנייה הקיימות במכללה למגרש עליו יבנו המעונות. במסגרת הדיונים על תשריט האיחוד והחלוקה תבדוק הועדה המקומית ר״ג את גובה הקומות המותר לבנות לטובת המעונות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
לבנות בשטח גני ילדים
אחרי שהעירייה נכשלה בניסיונה להרוס את מגרש הספורט השכונתי לטובת בניית גני ילדים. אחרי שרשות העתיקות חסמה אפשרות בניית הגנים על שטח חלופי . אחרי שעיריית רמת גן גזלה גינה ציבורית לטובת הרחבת שטח מכללת שנקר אחרי שהעירייה סגרה גן ילדים אחרי שנכשלה בהזזת עמוד החשמל האימתני שנבנה בצורה לא חוקית 30 מטר מהגן ומגורי התושבים . אולי הגיע הזמן לעשות מעשה לטובת התושבים ולבנות את גני הילדים על השטח שיועד למעונות הסטודנטים ! זאת ועוד - עשרות פרוייקטי תמא 38 המבוצעים ומתוכננים בשכונה יביאו להכפלת אם לא שילוש כמות המשפחות והילדים בשכונה. האם לא הגיע הזמן שלשכונה יהיה בית ספר יסודי משלה ולא יהיה צורך לנדוד לשכונות אחרות .
צחי  |  30.09.14
9.
נקיטת צעדים
תמוהה שיו"ר הוועדה לא הגיש תלונה במשטרה במשרד הפנים ואצל במבקר המדינה על התנהלות העירייה ומחלקת ההנדסה. החבורה הזו לא מייצגת את האינטרסים של תושבי העיר רמת גן. יש גם חבר מועצה שדוחף את התוכנית. לא נישכח ולא נסלח. בית הספר קיבל מתנה מהעיריה גינה ציבורית שסופחה אליו, הגיע הזמן להאבק לקבל שטח זה חזרה לטובת התושבים.
אורן , רמת גן  |  29.09.14
7.
ביזיון לעירייה - יפוטר מהנדס העיר
מה שמוכיח שהוועדה המקומית תכשיר כל שרץ שמוגש לה בלי להתחשב בטובת התושבים . הדבר היחיד שמעניין אותה זה תשלומי ארנונה של הבניינים, וכי למה לבנות מעונות בבורסה אם אפשר לבנות על אותו שטח מגדל בן 40+ קומות. יפוטר מהנדס העיר מיידית !!
אחד מהשכונה  |  29.09.14
לכל התגובות