אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאז עזיבת ביל גרוס: 10 מיליארד דולר נמשכו מפימקו צילום: בלומברג

מאז עזיבת ביל גרוס: 10 מיליארד דולר נמשכו מפימקו

בקרן האג"ח הגדולה בעולם מתכוננים למשיכות נוספות כחלק מהתגובות לעזיבתו של המייסד לפני כשלושה ימים. לפי חלק מההערכות בחברה, היא תפסיד לפחות 100 מיליון דולר בנכסים בשל המשיכות של הלקוחות

29.09.2014, 15:03 | שירות כלכליסט

מאז עזיבת המייסד ביל גרוס את קרן פימקו כ-10 מיליארד דולר נמשכו על ידי לקוחות, כך לפי דיווח בוול סטריט ג'ורנל.

קראו עוד בכלכליסט

בפימקו אף מתכוננים למשיכות נוספות כחלק מהתגובות לעזיבתו של המשקיע הוותיק לאחר חודשים של מחלוקות פנימיות בחברה. לפי חלק מההערכות בחברה, היא תפסיד לפחות 100 מיליון דולר בנכסים בשל המשיכות של הלקוחות. בעוד שתחזיות האנליסטים מעריכות סכומים גבוהים אף יותר.

בחברת המחקר מורנינגסטאר לדוגמה, העריכו כבר ביום שישי כי "נכסים תחת ניהול בשווי של עשרות מיליארדים אם לא מאות מיליארדים ימשכו החוצה מפימקו בעקבות עזיבתו של גרוס לטובת ניהול קרן אג"ח קטנה יותר בג'אניס". עם זאת, בהצהרה שפרסם ביום שישי מנכ"ל פימקו דאגלס הודג' הוא הדגיש כי הקרן "מנהלת נכסים בשווי של קרוב ל-2 טריליון דולר, ואנחנו בטוחים כי מרבית הלקוחות יישארו איתנו".

ביל גרוס, צילום: בלומברג ביל גרוס | צילום: בלומברג ביל גרוס, צילום: בלומברג

במקביל, היריבות מנסות למצב עצמן בעמדה שתאפשר להן להשיג חלק מהתזרימים היוצאים מפימקו. "יש סיכוי גבוה שפימקו תאבד את עמדתה כקרן האג"ח המובילה, בעוד הנכסים מוצאים עצמם זורמים לקרנות אחרות. מהלך כזה יצמצם את התחרות בשוק האג"ח", העריך בפני הוול סטריט ג'ורנל גארי פולק, שעומד בראש חטיבת המסחר באג"ח של דויטשה בנק בניו יורק. בנוסף, הקרן היריבה דאבל ליין קפיטל, נהנתה ביום שישי מזרימת ההון הגדולה ביותר שלה, כך לפי המנכ"ל ג'פרי גונדלאך, שאישר בפני העיתון שנכנסו לקרן "מאות מיליוני דולרים".

השאלה העיקרית שעומדת כרגע בפני פימקו היא האם תוכל לשמור על הביצועים הטובים שלה ולרצות את הלקוחות בלי גרוס. הודג' ובכירים נוספים בחברה מתכוונים להיפגש עם משקיעים מוסדיים גדולים. במקביל, הם מקיימים שיחות ועידה ועורכים פגישות אישות עם הלקוחות כדי לעדכן אותם ביעדים החדשים של מנהלי ההשקעות, שנקבעו מאז יום שישי. אליאנץ, החברה האם של פימקו, מתכוונת אף היא לקיים היום שיחת ועידה עם משקיעים. "כל האנשים שלנו הוקפצו", סיפר הודג'. "כל הלקוחות שלנו ישמעו מאיתנו, בדרך זו או אחרת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות