אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החל ממחר: שביתה בבתי המשפט ועיצומים בדואר ישראל צילום: שאול גולן

החל ממחר: שביתה בבתי המשפט ועיצומים בדואר ישראל

ההסתדרות חוזרת לעיצומים בשל העיכוב בחתימה על הסכם תוכנית ההבראה בדואר; השביתה בבתיהמ"ש תכלול את עובדי המינהל והקלדניות, אך הדיונים צפויים להתקיים כסדרם, אלא אם יימסר אחרת לבעלי הדין; יו"ר ההסתדרות: "חרב הפיטורים המונפת מעל לצווארם של עובדי דואר ישראל מותירה באי ודאות כ-7,000 משפחות"

29.09.2014, 16:34 | מיקי פלד

ההסתדרות חוזרת להשבית את שירות המדינה עקב אי החתימה הסופית על הסכם לתוכנית ההבראה בדואר. אחרי השהיית העיצומים לרגל החג, החל ממחר (ג') תתקיים שביתה בכל בתי המשפט ותופסק עבודתם של עובדי המינהל והמזכירויות, קלדניות, מדור פלילים, קבלת קהל ומדור פקסים. מהנהלת בתי המשפט נמסר כי הדיונים צפויים להתקיים כסדרם אלא אם יימסר אחרת לבעלי הדין. השביתה בבתי המשפט מתוכננת בשלב זה ליום אחד בלבד.

קראו עוד בכלכליסט

במקביל יחודשו מחר העיצומים של עובדי הדואר, כולל חלוקת דואר רשום, טיפול בשירותי הדואר של משרדי הממשלה ודואר דיפלומטי, לא יתאפשר עדכון העברת בעלות על רכב בסניפי בנק הדואר ובמשרד התחבורה ולא יהיה אפשר לשלם קנסות של בתי המשפט, משטרה והרשויות המקומיות.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, צילום: אוראל כהן יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן | צילום: אוראל כהן יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, צילום: אוראל כהן

בשבוע שעבר נראה היה שהמשבר בדואר לקראת סיום כאשר ההסתדרות ומשרד האוצר סיכמו על מתווה פרישה ופיצויים ליותר מאלף מעובדי הדואר, כולל הסכמה להכנסת שותף פרטי לחברה הממשלתית, אך שר התקשורת גלעד ארדן מעכב את מתן הסכמתו, בין השאר כדי להבטיח המשך של לפחות 3 ימי חלוקת דואר.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר היום: "אסור לתת למשבר הזה להימשך. אני קורא לכל הגורמים המעורבים בהחלטות הנוגעות לעתידם של עובדי הדואר, לפעול באחריות וללא דיחוי נוסף. חרב הפיטורים המונפת מעל לצווארם של עובדי דואר ישראל, מותירה באי ודאות כ-7,000 משפחות אשר מוחזקות בתקופת החגים כבנות ערובה ונאלצות לשלם מחיר יקר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
מיליונים לעסקני מפלגות ההסתדרות ללא התמודדות וללא מס
ההסתדרות הכללית החדשה מחלקת כ-15 מיליון ש"ח לשנה כמימון למפלגות ההסתדרות, כולל מפלגות העבר שלא התמודדו, והתמזגו עם סיעת "עוגנים" שייסד עופר עיני, השלטת בהסתדרות, אך קיבלו את הבטחת המימון הזו כשלמונים כדי שלא תתמודדנה בנפרד. לפי "חוק הבחירות בגופים ציבוריים" אסור לשדל מישהו להימנע מהתמודדות עצמאית בבחירות בהבטחת שלמונים מראש. כל התשלומים הם נטו ללא מס הכנסה. כך למשל סיעת "עוז" ז"ל, שייסד ח"כ חיים כץ מהליכוד, מזכיר ארגון עובדי התעשיה האוירית, קיבלה וממשיכה לקבל מאז ייסודה ב-1998 כ-2 מיליון ש"ח לשנה, היינו עד היום קיבלה כ-30 מיליון ש"ח! השאלות: איפה הכסף האדיר הזה, מי השתמש בו, לאיזה שימושים, ומדוע לא ישולם עבורו מס הכנסה?
עסקנים "מסודרים" בהסתדרות  |  29.09.14
3.
כולם צודקים אבל מי ישבות בשבילי?!
כולם צודקים, לא צריך לפטר עובדים שמרבית הסיכויים שיהפכו לנטל על הציבור לאחר מכן. גם לא צריך להעביד בני אנוש בתנאי עבדות, יש גבול לקפיטליזם (אני קפיטליסט בהתפכחות). ברור שהמדינה לא יודעת לנהל עובדים ולכן תכנון מלמעלה (קומוניזם) גם לא בא בחשבון. הפתרון הוא שצריך לחנך לחברה מוסרית יותר שלא נמדדת רק בכסף אלא גם באיכויות נוספות. האדם יותר משהו חובב כסף חובב הוא כבוד ולכן צריך לדעת לתגמל אנשי מפתח לא רק בכסף אלא גם בפרגון (ואז הם יסתפקו בפחות כסף וייתנו יותר מעצמם לחלש). בקיצור כולם צודקים אבל מי ישבות בשבילי ביום שהחברה תפנה לי עורף, לכך נתפלל ככלות כוחי על תעזבני.
א , ירושלים  |  29.09.14