אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המכללה האקדמית נתניה מוסיפה שני בניינים למעונות הסטודנטים שלה

המכללה האקדמית נתניה מוסיפה שני בניינים למעונות הסטודנטים שלה

המעונות החדשים מצטרפים לשני בניינים קיימים ויוסיפו עוד כ-130 מיטות בהשקעה של כ־25 מיליון שקל

30.09.2014, 07:39 | עינת פז-פרנקל
המכללה האקדמית נתניה החלה בהקמת שני בנייני מעונות סטודנטים בני 130 מיטות בהיקף השקעה שנאמד ב־25 מיליון שקל. המעונות החדשים מצטרפים לשני בניינים קיימים, ויחד יהיו במכללה כ־400 מיטות. הקמת הבניינים, בשטח כולל של 4,500 מ"ר, צפויה להסתיים בעוד כשנה, לקראת שנת הלימודים תשע"ו.

בסך הכל שטח המעונות במכללה יהיה 25.8 אלף מ"ר בנוי, והם יציעו כמה סוגים של דירות מאובזרות: דירות סטודיו ליחידים או לזוגות, דירות שותפים של 2 ו־3 חדרים, דירות גן ועוד. המחירים מתחילים מ־1,150 שקל למגורים בדירת שלושה שותפים (שכר הדירה החודשי הממוצע בשוק לדירת 2.5–3 חדרים באזור השרון הוא כ־3,455 שקל כיום, כך על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה).

הדמיה של בנייני המעונות החדשים במכללה הדמיה של בנייני המעונות החדשים במכללה הדמיה של בנייני המעונות החדשים במכללה

במתחם הסטודנטים ייבנו גם בריכת שחייה, מגרשי טניס וכדורסל, אולם ספינינג, קפטריות ועוד. האדריכל הוא צ'ארלי דוראל, ואת הפרויקט תקים ותנהל חברת איסתא מלונות, שמתפעלת את המתחם הקיים. הקבלן המבצע הוא פדלון חברה לבנייה.

ב־4 בספטמבר חשף "כלכליסט" כי שנת הלימודים האקדמית תיפתח ללא מעונות סטודנטים חדשים, וזאת שלוש שנים אחרי שהמליצה ועדת טרכטנברג על הוספת 10,000 מיטות למעונות באוניברסיטאות ובמכללות. רק מאות ספורות של חדרים החלו להיבנות בתקופה זו, ועל פי אומדני התאחדות הסטודנטים, כ־306 אלף סטודנטים צפויים להתחרות השנה על כ־20.5 אלף מיטות במעונות – 15 תלמידים למיטה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
איסתא מלונות
המעונות עצמם הם היפים בארץ, אך מנוהלים ע"י איסתא מלונות שגוזרים קופון על חשבון הסטודנטים: סטודנט שרוצה לעזוב, למרות מצוקת הסטודנטים שמצויינת בכתבה, צריך לשלם קנס של שכ"ד 3 חודשים קדימה - סכום ששווה לכמה אלפים, וזאת שוב למרות שאיסתא מיד מוצאים סטודנט שיכנס לדירה במקום העוזב. בנוסף, בחוזה בין איסתא לסטודנט מדובר בחוזה הרשאה לשימוש בדירה ולא חוזה שכירות סטנדרטי כך שאם חברה/חבר באים לישון אצלך הם מאיימים עליך כי אתה תשלם קנס על דייר נוסף שגר אצלך בדירה. יחס מחפיר, מנהלת המעונות לא עונה ולא נמצאת כמעט אף פעם בשעות שהיא אמורה להיות והיא לא מבינה שהיא עובדת בשביל הסטודנטים ואף אחד לא צריך לרדוף אחריה כאילו היא עושה לנו טובה. טעויות בהוראת הקבע - כל חודש צריך לבדוק על מה וכמה הורידו לי מהחשבון וכל חודש מחדש אני מקבל זיכוי על סכום מסויים, ישנם סטודנטים שלא בודקים כי מדובר ב-20-120 שקלים בדרך כלל כך שלא קריטי אך מדובר בכמות גדולה של סטודנטים וכך איסתא מרוויחים עוד כמה שקלים על חשבוננו, פעם אחת גם לקחו לי סכום של 3000 ש"ח יותר (!!) ולא החזירו לי את הכסף במשך שבוע עד שגילו שזו באמת טעות. יש למקום הזה פוטנציאל אדיר ! חבל שמנוהל בצורה מחפירה על ידי איסתא מלונות בע"מ בגיבוי הנהלת המכללה.
דייר , מעונות נתניה  |  01.10.14