אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חמש שנים לאחר שסשה גאידמק עזב: פורטסמות' נקייה מחובות

חמש שנים לאחר שסשה גאידמק עזב: פורטסמות' נקייה מחובות

הקבוצה שנמצאת כיום בבעלות אוהדיה מחקה את כל החובות שלה - שנתיים לפני הדד ליין. בין השאר החזירה את כל החובות לטל בן חיים

29.09.2014, 20:30 | שירות כלכליסט

קבוצת הכדורגל פורטסמות' הפכה רשמית לפטורה מחובות - לשמחתם של האוהדים. הקבוצה הצליחה לשלם בסביבות 7 מיליון ליש"ט ב-18 החודשים האחרונים, קרוב לשנתיים לפני המועד המתוכנן. היא מחקה את החובות שירשו הבעלים הנוכחים, ארגון האוהדים.

קראו עוד בכלכליסט

אבן הדרך הושגה בזכות הסדרים מוקדמים עם כל 24 השחקנים לשעבר שההנהלה הקודמת הייתה חייבת להם כסף, בהם דייב קיטסון, טל בן חיים, ליאם לורנס, מייקל בראון וריצ'רד יוז. בנוסף, הושגו הסדרים עם 4 קבוצות כדורגל זרות ליישוב החובות, וכן שולמו החובות למועצה העירונית של פורטסמות'.

טל בן חיים במדי פורטסמות טל בן חיים במדי פורטסמות' | צילום: רויטרס טל בן חיים במדי פורטסמות

"פורטסמות' לגמרי פטורה מחובות, אבל זו רק ההתחלה", הגיב בשמחה המנכ"ל מארק קטלין. "זהו הישג נהדר. (החובות היו) עצם בגרון של הקבוצה מאז נחלצה מפשיטת רגל לפני 18 חודשים, וכעת היא הוסרה. אנחנו בנקודת האפס עכשיו. המועדון הזה היה במשבר ויצאנו ממנו תוך כדי בניית היסודות. חל מהפך בקבוצה והיא כעת בעמדה מאוזנת על המגרש. אנחנו חופשיים מחובות ונמשיך להתקדם הלאה, מבלי להוריד את העיניים בשום שלב מהכדור. חשוב שנישאר תחת המכ"ם ולא נרשה לעצמנו לשוב לשם שוב. זה דרש המון עבודה קשה ומחויבות מכולם. איני יכול לשבח מספיק את המאמצים של הצוות, ההנהגה של היו"ר איאן מקינס, התמיכה העצומה מהדירקטוריון, וכמובן האוהדים המעולים. מנהל הפיננסים שלנו, טוני בראון עשה עבודה מעולה, ובעזרת הניווט שלו הכל התאפשר. אנחנו בשליטה מלאה על הגורל של הקבוצה. אנחנו מתחילים כאן".

בשבוע שעבר נחתם הסכם עם איגוד השחקנים. במקור, החזר התשלומים נקבע לסוף יולי 2016. הקבוצה החזירה גם הלוואה שקיבלה ביולי מסטיוארט רובינסון, דירקטור בפוינט אסטייטס.

המועדון עבר שנים לא קלות מאז הניף את הגביע לפני שש שנים. הקבוצה ירדה שלוש פעמים ליגה וחוותה שתי תקופות של פשיטת רגל. הבעלות על הקבוצה עברה גם כן ידיים חמש פעמים מאז: סשה גאידמק, סולימן אל פאחים, עלי אל פראג', בלראם צ'יינראי, ולדימיר טנטונוב ורומן דובוב ולבסוף האיגוד של האוהדים, שהשתלט על המועדון ב-10 באפריל, 2013.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות