אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רמב"ם: נגמר הכסף אפילו לתרופות מצילות חיים צילום: בלומברג

רמב"ם: נגמר הכסף אפילו לתרופות מצילות חיים

סגן מנהל בית החולים רמב"ם שלח מכתב למנכ"ל משרד הבריאות ובו טען כי "תקציב הקניות אזל". במשרד הבריאות מודים שחסר תקציב, אך לא יודעים על מחסור חריף שכזה

29.09.2014, 21:23 | מיקי פלד

מחסור בתרופות מצילות חיים בבית החולים רמב"ם, או עוד שלב במערכה שמנהלים ראשי בתי החולים כדי לקבל מאות מיליוני שקלים שלטענתם חסרים? היום (ב') שלח סגן מנהל רמב"ם פרופ' שמעון רייסנר מכתב למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' ארנון אפק, ובו התריע כי חסרות תרופות מצילות חיים כמו אנטיסירום, אמביזום, ריספרים, TPN ועוד. במשרד הבריאות, מתברר, כלל לא יודעים על מחסור שכזה, וגורם במשרד אף תמה מדוע דווקא ברמב"ם חסרות התרופות ולא בבתי חולים נוספים.

יעל גרמן, צילום: אוראל כהן יעל גרמן | צילום: אוראל כהן יעל גרמן, צילום: אוראל כהן

במכתב כותב רייסנר כי "תקציב הקניות אזל ועל כן מנהל הכספים אינו יכול לחתום על הזמנות. איני יודע מה המצב כיום בבתי החולים האחרים. ביקשתי הלילה מד"ר ורד עזרא (ראש אגף רפואה כללית במשרד הבריאות, מ"פ) להכין מקום לחולים מורכבים בבתי חולים שבהם יש עדיין תקציב".

רייסנר הוא גם יו"ר פורום מנהלי בתי החולים, שלפני שבועיים שלח מכתב לשרת הבריאות יעל גרמן ובו התריע כי בשל עלייה ניכרת בהוצאות במהלך השנה חסרים כ־600 מיליון שקל לרכישת ציוד רפואי ותרופות. במכתב איימו המנהלים כי בקרוב יפסיקו את הניתוחים שאינם דחופים בניסיון לצמצם את ההוצאות. במשרד הבריאות מודים כי אכן חסר תקציב לבתי החולים הממשלתיים, שצפויים לסיים את השנה עם גירעון של כ־900 מיליון שקל, אך גורמים במשרד מטילים ספק לגבי הדיוק של אומדן מנהלי בתי החולים לגבי המחסור בכסף לרכש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות