אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כונס מניות פרטנר: "הסכם השליטה עם סבן הוא נכס מכביד" צילום: ראלף אלסוונג

כונס מניות פרטנר: "הסכם השליטה עם סבן הוא נכס מכביד"

עו"ד עדי פיגל, כונס מניות פרטנר שבידי סקיילקס, לא מתכנן לממש בקרוב את האחזקה שלו - 3.9% ממניות חברת הסלולר

30.09.2014, 08:55 | גיל קליאן

דו"ח שפרסם כונס מניות פרטנרשבידי סקיילקס, עו"ד עדי פיגל, קובע כי העובדה שסקיילקס נמצאת בחדלות פירעון הופכת את הסכם השליטה המשותפת בפרטנר לנכס מכביד על בעלי מניות פרטנר. פיגל שמונה ביולי לכונס של 6 מיליון מניות פרטנר שבידי סקיילקס (3.9% ממניות חברת הסלולר), פרסם אתמול את הדו"ח השני מאז מינויו. על הסכם השליטה המשותפת של סקיילקס וחיים סבן בפרטנר כתב פיגל: "ספק אם במצב הדברים הקיים, שבו החברה (סקיילקס –ג"ק) מצויה בהליכי חדלות פרעון, הסכם בעלי המניות הינו נכס".

קראו עוד בכלכליסט

מטרתו של פיגל היא להוביל למימוש במחיר גבוה ככל האפשר ומהר ככל האפשר של מניות פרטנר לטובת הנושים של סקיילקס — כאשר מבחינתו הסכם בעלי המניות עם סבן הוא גורם מגביל במצב של מימוש המניות, ולכן "מכביד". אותו הסכם קובע כי סקיילקס — לשעבר בשליטת אילן בן־דב — וסבן, כחלק משליטתם המשותפת, יגבשו עמדה משותפת לפני אסיפות בעלי המניות של פרטנר ויגיעו להצבעה עם עמדה אחידה.

פיגל חושף כי קבוצת סבן פנתה אליו כדי לקיים ישיבה מקדימה לפני אסיפת בעלי מניות מתוכננת בפרטנר, שנקבעה ל־21 באוקטובר. פיגל מצדו אינו סבור כי הסכם השליטה מחייב אותו, ולדעתו, קבוצת סבן ממשיכה לקיים את ההסכם כי הוא משרת את מטרותיה, אף שיש לה עילה לבטל אותו בגלל שינוי השליטה בסקיילקס (אילן בן־דב איבד את השליטה בסקיילקס כאשר סאני מכרה את כל אחזקתה בסקיילקס בבורסה, ובכל מקרה הבעלות בסקיילקס צפויה לעבור לידי מחזיקי האג"ח). "בדרך זו עשויה לכאורה קבוצת סבן לפעול על פי הסכם בעלי המניות כל עוד הדבר נוח לה, ובמועד שבו תבקש לפעול בניגוד להוראות הסכם בעלי המניות, שקבע גם מגבלות מסוימות על קבוצת סבן, תודיע קבוצת סבן על ביטולו של ההסכם", כתב פיגל בדו"ח.

חיים סבן, צילום: ראלף אלסוונג חיים סבן | צילום: ראלף אלסוונג חיים סבן, צילום: ראלף אלסוונג

בכל הקשור למימוש מניות פרטנר במהירות — נראה כי דרכו של פיגל לא אצה לו. לדבריו, "לא יהיה זה נכון לממש את המניות שבכינוס בשלב זה". פיגל מציין כי בעת הגשת בקשת הכינוס על המניות עמד מחיר מניית פרטנר על כ־25 שקל למניה, ובין הגשת הדו"ח הראשון שלו לדו"ח השני עלה המחיר הממוצע של המניה מעל ל־27 שקל.

אתמול, לאחר הגשת הדו"ח של פיגל, מניית פרטנר אכזבה מעט כשלא עמדה בתחזיות האופטימיות של הכונס וירדה ב־2.5% למחיר של 26.2 שקלים למניה. פיגל נימק את האמונה שלו כי מחיר מניית פרטנר יעלה, הוא נסמך בין השאר על אנליסטים — אקסלנס ואי.בי.אי בעיקר – שהעניקו למניית פרטנר מחיר יעד של 37 שקל.

מי שלא האמינה כי מחיר מניית פרטנר יעלה היא דווקא סקיילקס עצמה, שב־18 ביולי מכרה 1.4 מיליון מניות פרטנר ללפידות שבשליטת יעקב לוקסנבורג במחיר של 25 שקל למניה. כבר אז שיקף המחיר דיסקאונט קל של 2.6% על מחיר הסגירה של המניה טרם העסקה. בעלי האג"ח באו אז בטענות לסקיילקס, שמכרה בהנחה מניות פרטנר למי שעתיד להיות בעל השליטה בחברה לאחר יישום הסדר האג"ח — ובתגובה לפידות הציעה לגופים מוסדיים לקנות ממנה את מניות פרטנר בתנאים זהים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות