אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלקברי מכה את התחזיות ומודיעה על מכשירים חדשים צילום: בלומברג

בלקברי מכה את התחזיות ומודיעה על מכשירים חדשים

הצלחת השקת ה-Passport והדוחות הכספיים שהראו הפסד קטן מהמצופה הקפיצו את מניית יצרנית המובייל הוותיקה. בתוך כך, הודיעה שתציג סמארטפונים נוספים לקהל הארגוני, שייחשפו בכנס המובייל בברצלונה בתחילת 2015

30.09.2014, 13:06 | רפאל קאהאן

האם מזלה של בלקברי שב להאיר לה פנים? לאחר שנתיים קשות, בהן החברה עמדה על סף מכירה, פורסמו הדוחות הרבעוניים בשבוע שעבר והציגו הפסד קטן מזה שציפו לו האנליסטים. סוכנות רויטרס דיווחה אמש (ב') כי מניית החברה רשמה עלייה של 0.2 אחוז בנאסד"ק ונסחרה ב-10.28 דולר באמצע היום.

קראו עוד בכלכליסט

בתוך כך הודיעה בלקברי על כוונתה להציג מכשירים חדשים בוועידת MWC בברצלונה שתיערך בתחילת השנה הבאה. מדובר באחד מאירועי הטכנולוגיה החשובים בעולם, במסגרתו מרבות יצרניות מובייל לחשוף סמארטפונים חדשים, ביניהם מכשירי דגל.

הבלקברי Classic יושק בחודשים הקרובים הבלקברי Classic יושק בחודשים הקרובים הבלקברי Classic יושק בחודשים הקרובים

הצלחת מכשיר ה-Passport שנמכר ב-200 אלף יחידות ביום השקתו, כנראה עוררה את תיאבונה של בלקברי. ראש חטיבת המכשירים של החברה, רון לוקס, מסר כי הצלחת המכשיר וצמצום ההפסדים מצביעים על כך שהחברה יכולה לחזור ולהסתכן בהשקה של מכשירים מיוחדים ושונים. "בכל הנוגע לעיצוב לא שגרתי ורצוננו להיות שונים, אנחנו מעוניינים לפתח את גורם ההפתעה", הסביר לוקס. "ברור שלא כל המכשירים שנשיק בעתיד יזכו לעיצוב לא שגרתי, אך אנחנו בהחלט מאמינים כי יש לנו אפשרות לפתח את השוק הזה".

המכשירים הבאים של בלקברי: Passport 2 ו-Classic

לוקס הוסיף כי בלקברי כבר עובדת על מכשיר נוסף בעל עיצוב לא שגרתי. לטענתו הוא זכה להתעניינות ולשבחים מצידן של ספקיות התקשורת איתן בלקברי עובדת. מדובר כנראה על פיתוח של ה-Passport שיאפשר שימוש קל יותר ביד אחת.

ה-Passport עצמו זכה לביקורות מעורבות. הוא זכה לשבחים על חיי הסוללה שלו, המקלדת והמסך הרחב. אך ספג ביקורות שליליות על הקושי לתפעל אותו ביד אחת. במקביל הודיעו בבלקברי כי הם ממשיכים לפתח את דגם ה-Classic שיירש את מקומו של ה-Bold הוותיק בהיצע המכשירים בעלי המקלדת.

קידום תחום המכשירים אינו מגיע על חשבון פעילות התוכנה של החברה. בלקברי ממשיכה לקדם את תחום ניהול המכשירים (MDM) ואת רשת התקשורת המאובטחת שלה שעדיין נחשבת למובילה בתחומה. בנוסף מנסה החברה לקדם את תחום השירותים המקצועיים בתחומי הייעוץ, ההטמעה וניהול ציי מכשירים עבור ארגונים.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות